Top Baneris

Sostinės vakarinio aplinkkelio statyba reikalauja vairuotojų budrumo

2016 birželio 15 d.
Mariaus Linausko nuotr.
Mariaus Linausko nuotr.

Nors sostinės savivaldybė dar negali grąžinti skolos Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etape rangovams – AB „Kauno tiltai“ ir jos partneriams, projektas vykdomas kaip suplanuota ir netgi aplenkiant darbų grafiką – jau atlikta beveik 50 procentų etapo darbų.

Šiuo metu didžiausios kelininkų pajėgos yra mestos Vilniaus vakarinio aplinkkelio 7 statinių statybai – Ukmergės pietinio ir Šiaurinio, Girulių, Pavilnionių, Šiaurinės ir Rygos gatvių viadukų bei pėsčiųjų tilto ties Gineitiškių gyvenviete.

Beveik baigti yra 110 kV linijos rekonstrukcijos darbai – liko atlikti tik 10 proc. projekte numatytų šios dalies darbų. Šios 110 kV linijos perjungimas planuojamas baigti iki liepos 1 dienos. Taip pat liepos mėnesį bus baigti ir visi inžinerinių tinklų darbai.

Bet vilniečiams dar kurį laiką teks taikytis su susisiekimo trikdžiais – nuo birželio 17 dienos, penktadienio, bus koreguojama eismo tvarka Vilniaus Vakarinio aplinkkelio dalyje – iš Pietų į Šiaurę Šešuolių gatvės link vykstantys vairuotojai bus nukreipiami kairiąja eismo juosta. Tiesa, čia eismas nebus ribojamas – kelio ženklais srautas bus nukreipiamas į naujai įrengtą kairiąją kelio juostą. Vis dėlto, darbus vykdanti bendrovė „Kauno tiltai“ vairuotojų prašo būti atidesniems.

Uždaromoje dešinėje eismo juostoje per maždaug pusantro mėnesio AB „Kauno tiltai“ išardys seną kelio dangą, supils naujas medžiagas, įrengs naujus pagrindus bei paklos naują asfaltą. Kairėje kelio pusėje, kur penktadienį bus nukreipiamas automobilių transporto eismas, šie darbai jau atlikti.

Dėl aukštesnių saugumo reikalavimų nuo penktadienio taip pat naikinamas ir įvažiavimas iš Vilniaus Vakarinio aplinkkelio į Viršuliškių skersgatvį.

„Šiuolaikiniai saugumo standartai neleidžia įvažiuoti ir išvažiuoti į greito eismo gatvę be lėtėjimo ir greitėjimo juostų, kurios šioje vietoje nenumatytos. Norint užtikrinti eismo dalyvių saugumą įsibėgėjimas ir lėtėjimas privalomas siekiant išvengti avarinių situacijų. Dėl to sankryžos iš Vilniaus Vakarinio aplinkkelio į Viršuliškių skersgatvį nebelieka“, – sakė Gediminas Turčinskas, AB „Kauno tiltai“ Vilniaus Vakarinio aplinkkelio III etapo statybos vadovas.

Vykstantieji į Viršuliškių skersgatvį turės rinktis alternatyvius maršrutus per Pilaitės prospektą arba Justiniškių gatvę.

Vilniaus savivaldybės inf.

Komentarai