Top Baneris

Sostinės savivaldybės planuose – moderni Neries krantinės poilsio zona

2016 spalio 26 d.
Vilniaus savivaldybės vizual.
Vilniaus savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Daugiau nei prieš metus pažadėjusi, jog upė sugrįš į miestą, sostinės valdžia vardija iki šiol nuveiktus darbus. Didieji krantinės rekonstrukcijos, atnaujinimo darbai jau matomi gyventojams ir miesto svečiams, tačiau šie darbai – tik pradžia. Netrukus dešiniajame Neries krante, Olimpiečių gatvėje, atsiras naujas traukos centras – poilsio, sporto ir laisvalaikio zona, skirta visiems miesto gyventojams. Vilniaus savivaldybė skelbia konkursą ir ieško geriausios idėjos, kuri atitiktų vilniečių poreikius bei įsilietų į dinamiško ir atviro miesto viziją.

„Neris – labai svarbi miesto arterija, kurią miestas pradeda iš naujo prisijaukinti. Norime, kad čia būtų sudarytos geriausios sąlygos vilniečiams leisti laiką su šeima, vaikais, draugais, kolegomis ar išeiti jaukiai pasivaikščioti. Skelbiame atvirą konkursą, kuris neapriboja konkurso dalyvių išankstinėmis sąlygomis, tad tikimės sulaukti išskirtinių ir originalių idėjų“, – kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Daugelis Europos ir pasaulio miestų jau atrado teigiamas upės išnaudojimo galimybes ir pritaikė upes įvairiems miestiečių poreikiams. Kaip rodo kitų miestų pavyzdžiai, prie upių gali būti organizuojamos įvairios veiklos – Berlyne prie Šprė veikia visuomeninės pirtys, Kopenhagos upėje įrengtas natūralaus vandens baseinas, Kinijos mieste Dziangsu – pasivaikščiojimo takas ir poilsio zona ant vandens ir kt. Prie upių dažnai veikia įvairios kavinės, barai, įrengti batutai ant vandens, išbandomi išskirtiniai architektūriniai sprendimai, organizuojami kultūriniai renginiai, maisto ar muzikos festivaliai, kurie suburia miesto gyventojus ir atvykusius svečius.

Vilniaus savivaldybės nuotr.

Vilniaus savivaldybė ieško patikimų, kūrybingų ir energingų verslininkų, kurie galėtų prisidėti prie Neries krantinės gaivinimo. Iš pateiktų Neries konkurso idėjų bus išrinkti geriausi pasiūlymai įrengti sporto, poilsio ir laisvalaikio kompleksą Neries krantinėje, Olimpiečių gatvėje. 2000 kv. metrų plote bus galima organizuoti įvairias veiklas, kurios bus skirtos kokybiškam, turiningam sostinės gyventojų ir svečių poilsiui bei laisvalaikiui. Konkurso sąlygos – laisvos ir neįrėminančios, tad laukiama įvairių idėjų bei pasiūlymų.

Konkurse bus vertinamos išskirtinės ir originalios idėjos, kurios atspindės vietos identitetą, bus racionalios bei realiai įgyvendinamos. Taip pat bus vertinama būsimo komplekso architektūros bei dizaino kokybė, planuojamos investicijos sporto, poilsio ir laisvalaikio kompleksui įrengti ir asignavimai kultūrinei veiklai, darbo vietų sukūrimas ir jų išsaugojimo galimybės.

Sporto, poilsio ir laisvalaikio komplekso idėjos konkurso laimėtojas veiklą Neries krantinės Olimpiečių gatvėje galės vykdyti nuo 2017 metų gegužės 1 dienos, sutartį pasirašant penkeriems metams. Konkurso dokumentų paketai išduodami ir dalyviai bus registruojami nuo spalio mėn. 26 iki gruodžio 16 d.

Daugiau apie konkursą ir jo sąlygas čia.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video