Top Baneris

Sostinės savivaldybė žada – nelegalių tvorų Žvėryne neliks

2017 kovo 1 d.
Kastyčio Mačiūno nuotr.
Kastyčio Mačiūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dar praėjusiais metais, projektuodama naujus dviračių ir pėsčiųjų takus palei atnaujinamą Neries krantinę, sostinės savivaldybė susizgribo, kad teks įveikti kliūčių – Žvėryno rajone, paupio teritorijose, ne viename valstybei priklausančiame sklype jau daugelį metų tvarkomasi lyg savo kiemuose nepaliekant praeiviams galimybės nei praeiti pro šalį, nei prieiti prie upės. Nuo pašalinių sumanius žemvaldžius saugo gyvatvorėmis virtę tankūs želdynai ir tvoros. Priglobtuose sklypuose daugelis įsirengę apšvietimą, augina vaismedžius ir daržoves.

Kadangi palei Birutės gatvę savivaldybė suprojektavo 2,25 metrų pločio pėsčiųjų ir dviračių takus, atsakingų institucijų desantas ėmėsi žygių, kad nelegalių, kone dešimtmetį klestėjusių tvorų nebeliktų. Šiandien nuo pat ryto vyks pirmųjų neteisėtai užtvertų tvorų griovimo darbai. Kaip vyksta darbai žada prižiūrėti savivaldybės delegacija su meru priešakyje. Šis socialiniame tinkle žadėjo netgi pats padirbėti.

Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius dar praėjusiais metais aiškino, kad užgrobtų, savo reikmėms akivaizdžiai naudojamų valstybinės žemės sklypų plotas beveik prilygsta Lukiškių aikštei arba 8 krepšinio aikštelėms, o problema nebuvo sprendžiama jau dešimtmetį, nors visos institucijos matė akivaizdžius piktnaudžiavimo faktus.

Kastyčio Mačiūno nuotr.

L. Kvedaravičius kartu su Miesto plėtros departamento direktoriumi Mindaugu Pakalniu tuomet apžiūrėjo tris savavališkai užimtus ir naudojamus žemės sklypus ties Birutės gatvėje esančiais namais, pažymėtais numeriais 18D, 18B ir 18C. Būtent dėl jų savivaldybė ne kartą kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT). Tarnyba atliko patikrinimus vietoje ir užfiksavo, jog želdiniais ir tvoromis nuo praeivių užtvertas daugiau kaip 3 tūkst. kv. m valstybinės žemės plotas.

Vis dėlto atlaisvinti neteisėtai užimtų žemių patrauklioje įkurdintų vilų savininkai neskubėjo – į savivaldybės siųstus raginimus nesureagavo iki pat šiol. NŽT duomenimis, pažeidėjai vengė atvykti ir į tarnybą arba nesutiko padarę administracinį teisės pažeidimą.

Ties namų valda Birutės g. 18C yra savavališkai įrengta tvora, mūriniai stulpeliai, varteliai, trinkelės ir įrengtas dirbtinis vandens telkinys. Nors Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas dar 2012 metais įpareigojo per tris mėnesius nugriauti savavališkai įrengtą tvorą prie žemės sklypo, tačiau teismo sprendimas ignoruojamas jau penktus metus.

Kastyčio Mačiūno nuotr.

Pasak Miesto plėtros departamento direktoriaus, sostinės vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, savivaldybės paraginta NŽT nekart kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, prašydama kuo skubiau spręsti problemą – pašalinti savavališkus aptvėrimus, kurie neleidžia vilniečiams patekti prie upės, trukdo tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus. Tiesa, sostinės savivaldybė į „tvorų karą“ aktyviau įsitraukė tik tuomet, kai šios ėmė painiotis Žvėryne ties Birutės gatve planuojamam įrengti daugiau kaip pusės kilometro ilgio dviračių takui, sujungsiančiam Gedimino pr. ir Vingio parką.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video