Top Baneris

Sostinės savivaldybė toliau ieško vietos krematoriumui

2017 vasario 23 d.
Krematoriumas Estijoje. Vilniaus savivaldybės nuotr.
Krematoriumas Estijoje. Vilniaus savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniečių pasipriešinimas krematoriumo statybai Olandų gatvėje paskatino savivaldybę perdėlioti strategiją – visų pirma nustatyti penkias galimas krematoriumo statybos zonas Vilniuje, o tuomet derybas su bendruomenėmis perkelti ant verslo atstovų pečių. Apsisprendusieji Vilniuje statyti krematoriumą pirmiausia būtų įpareigoti atlikti poveikio aplinkai vertinimą, pateikti projektinius pasiūlymus, informuoti gyventojus – tik tuomet savivaldybė jiems duotų atsakymą dėl krematoriumo statybų vienoje ar kitoje sostinės zonoje.

Išklausius gyventojų ir ekspertų nuomonių, krematoriumą svarstoma statyti tose miesto zonose, kuriose nėra numatyta gyvenamųjų pastatų plėtra – netoli Rasų kapinių, Gariūnų turgavietės, pramoninėse zonose greta Jučionių gatvės, Kirtimų ir Lentvario gatvių, taip pat greta tarptautinio Vilniaus oro uosto tarp Eišiškių plento bei Dariaus ir Girėno gatvių. Visos svarstomos zonos yra verslo, gamybos ar pramonės teritorijose.

„Savivaldybė tik nustatys zonas, kuriose bus galima nagrinėti tolimesnes krematoriumo statybos galimybes. Iš 11 teritorijų yra atrinktos 5, kurios nutolusios nuo gyvenamųjų kvartalų daugiau nei 200 metrų, taip pat teritorijos, kuriose miesto bendrajame plane nenumatyta gyvenamųjų teritorijų plėtra. Šios teritorijos buvo pateiktos svarstyti miestiečiams, visi galėjo teikti pasiūlymus“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento vadovas Mindaugas Pakalnis.

Vilniaus miesto savivaldybė pabrėžia įsiklausanti į gyventojų nuomonę dėl galimų krematoriumo statybų sostinėje, todėl prieš svarstant galimas zonas, buvo surengtos gyventojų ir ekspertų apklausos. Pernai gruodį Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į 18 įvairiausių sričių ekspertų dėl galimų krematoriumo statybos zonų Vilniuje. Apklausoje dalyvavę ekspertai geriausiai įvertino teritorijas prie Liepkalnio gatvės (žemiau oro uosto teritorijos), Kirtimuose prie Eišiškių plento bei prie Liepkalnio gatvės ir Minsko plento.

Pernai vasarį buvo atlikta vilniečių apklausa telefonu, kurios metu buvo teirautasi, ar, jų manymu, Vilniuje reikalingas krematoriumas. Apklausoje dalyvavo apie 1000 gyventojų. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad daugiau nei 74 proc. apklaustųjų norėtų, kad mieste būtų pastatytas krematoriumas, o tinkamiausia vieta jų nuomone būtų miesto pakraščiai, esantys toliau nuo gyvenamųjų rajonų.

Šiuo metu Lietuvoje kremavimo paslaugos teikiamos vieninteliame Kėdainių krematoriume.

Galimų zonų schema:

vilniaus planas krematoriumas


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video