Top Baneris

Sostinės savivaldybė skatina daugiabučių bendrijų steigimąsi

2016 rugpjūčio 18 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Siekdama pagelbėti vilniečiams, kurie nori efektyviau tvarkytis savo gyvenamąją aplinką, sostinės savivaldybė išplėtė konsultacijas ir pradėjo teikti finansinę paramą – kompensuoja naujų bendrijų registravimo išlaidas, kurios siekia apie 200 eurų. Taip Vilniaus daugiabučių namų gyventojai skatinami tapti tikrais savo namo šeimininkais.

„Įkūrus daugiabučio namo bendriją, gyventojai patys tampa atsakingi už namo priežiūrą, o iškilusias problemas racionaliau sprendžia kartu su savo kaimynais. Daugeliu atvejų gyventojai sutaupo, nes patys pasirenka paslaugas namui teikiančias įmones. Juk niekas geriau nei patys gyventojai geriau nepasirūpins savo gyvenamąja aplinka. Skatiname tokį žmonių savarankiškumą, todėl pasirūpinome, kad vilniečiams bendrijas įsteigti būtų kuo paprasčiau ir nieko nekainuotų“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Be to, vilniečiams bus eikiamos nemokamos konsultacijos, susijusios su bendrijų steigimu. Pasak vicemero, žmonėms trūksta laiko ir nėra lengva įsigilinti į teisės aktų reikalavimus, tai stabdo jų iniciatyvas, o kartais dėl smulkių procedūrų pažeidimų nėra patvirtinami bendrijos steigimo dokumentai. Savivaldybės gaunami vilniečių klausimai ir prašymai patvirtina, kad ir konsultacinė, ir finansinė pagalba jiems labai reikalinga.

Per metus Vilniuje įregistruojama apie 50 naujų daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų. Šiuo metu mieste jų įkurta apie 1350 – kas penktame Vilniaus daugiabutyje.

Teikti konsultacijas steigiant ir įsteigus bendrijas viešojo konkurso būdu savivaldybė atrinko IĮ „Ego sum“. Vilniečiai nemokamai konsultuojami pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 15.00 iki 18.00 val. ir penktadieniais nuo 13.00 iki 15.00 val. įmonės biure A. P. Kavoliuko g. 4 Vilniuje, telefonu 8 686 30484, el. paštu apiebendrija@gmail.com.

Daugiau informacijos – interneto svetainėje www.bendrijukonsultavimas.lt.

daugiabuc bedrijos s ziuros nuotr 2


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video