• ruukki
  • tikkurila
  • tikkurila
  • ruukki

Sostinės savivaldybė plečia dviračių takų žemėlapį

Avatar 2017 rugsėjo 20 d.
dviraciu takai vilniuje

Vilniaus dviračių takų žemėlapyje netrukus atsiras nauja trasa – Laisvės prospekte tiesiamas naujas maždaug 5 km raudono asfalto dviračių takas.

Laisvės pr. naujas raudonas asfaltas jau paklotas atkarpoje nuo „Sodros“ pastato iki „Karoliniškių“ stotelės. Čia taip pat atnaujinti daugiau kaip 2 m pločio šaligatviai.

Jau netrukus dviračių tako asfaltavimo darbai persikels į A. P. Kavoliuko gatvę. Šioje gatvės atkarpoje – nuo į A. P. Kavoliuko gatvės iki Pilaitės prospekto – bus klojama nauja raudono asfaltbetonio danga, tvarkomi šaligatviai, pradėtas remontuoti ir virš A. P. Kavoliuko gatvės esantis viadukas – keičiama jau kelis dešimtmečius neremontuota šaligatvio danga. Darbus šioje atkarpoje planuojama baigti iki spalio.

Dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpa, besidriekianti nuo „Karoliniškių“ stotelės iki A. P. Kavoliuko gatvės, bus įrengta užbaigus Laisvės pr. požeminės pėsčiųjų perėjos įrengimą. Saugi ir patogi, beveik 43 metrų ilgio, 4 metrų pločio nauja požeminė pėsčiųjų perėja bus užbaigta spalio mėnesį.

Lygiagrečiai darbai vyksta ir Laisvės prospekte kone kilometro ilgio atkarpoje – nuo J. Juzeliūno iki Vilniaus rajono poliklinikos stotelės. Čia klojami nauji 1,5–2 m šaligatviai bei 2–2,5 m pločio dviračių takas. Tvarkant dviračių ir pėsčiųjų taką buvo įrengti ir nauji pėsčiųjų takai greta Pašilaičių troleibusų žiedo.

Spalio mėnesio pabaigoje planuojama pradėti tvarkyti ir paskutinę dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpą tarp Vilniaus rajono poliklinikos iki „Laisvės prospekto“ stotelių. Iki metų pabaigos apie 5 km ilgio takas nusidrieks nuo „Sodros“ ir Ateities g., o kitąmet darbai tęsis tiesiant jungtį tarp „Sodros“ ir A. Asanavičiūtės g.

Iš viso šiemet bus tiesiami 17 km dviračių takų: planuojama užbaigti 12 km ir pradėti darbus dar 5 km atkarpoje, kurie bus baigti kitąmet. Jau sutvarkytas naujas, beveik kilometro ilgio dviračių takas Saulėtekio alėjoje (nuo Nemenčinės pl. iki Šatrijos Raganos g.), čia taip pat sutvarkyti kelis dešimtmečius remonto nematę šaligatviai. Nauji daugiau kaip 2 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takai palei Neries krantinę dar šiemet taps jungtimi tarp Vingio parko ir Geležinio Vilko tiltų.

Tai bus pirmasis žingsnis, atnaujinant dviračių ir pėsčiųjų takus palei abiejų Neries krantinių viršutines terasas. Likę darbai suplanuoti kitų metų pavasariui. Geros žinios sulauks ir Antakalnio rajono gyventojai – P. Vileišio g. (nuo Šilo tilto iki Antakalnio g. 120) tiesiamas daugiau kaip kilometro ilgio takas, sujungsiantis Šilo tiltą su trasa Antakalnio žiedo link. Oslo gatvėje atsiras daugiau kaip pusantro kilometro dviračių takai, sujungsiantys ties Gariūnų tiltu nutrūkstančius takus su Erfurto ir Gudelių gatvėmis. Santariškėse naujai tiesiamoje Santaros gatvėje nusidrieks dviračių takas – jungtis tarp Molėtų pl. ir Santariškių g.

Kitiems metams jau suplanuota nutiesti kone dvigubai daugiau takų nei šiemet: baigiamas projektuoti daugiau kaip 5 km kokybiškas dviračių takas palei T. Narbuto gatvę, sujungsiantis Pilaitę su Konstitucijos prospektu, taip pat projektuojama Ukmergės gatvėje esančio tako rekonstrukcija bei keliolika kilometrų skirtingų trūkstamų dviračių infrastruktūros atkarpų: Verkiuose, Žvėryne, Balsiuose, Lazdynuose ties Oslo gatve, Trakų kryptimi. ES lėšų parama bus panaudota takų įrengimui Naujamiestyje, Šnipiškėse, Žirmūnuose – šie projektai bus pradėti įgyvendinti kitąmet.

Vilniaus savivaldybės inf.

Komentarai

Nemokami mokymai architektams ir inžinieriams
statyba ir architektura
archicad