Top Baneris

Sostinės savivaldybė planuoja kurti modulinių darželių tinklą

2017 kovo 14 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus savivaldybei pasidalijus planais vietų trūkumą darželiuose spręsti statant modulinius priestatus ar darželius, architektai socialiniame tinkle suskubo diskutuoti, ar išties pirmasis Santariškių gyvenamajame rajone iškilęs modulinis darželis gali vadintis pavyzdiniu.

Sostinės savivaldybės atstovai bei švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė apžiūrėjo vieną pirmųjų Lietuvoje iš modulinių patalpų pastatytą vaikų darželį. Savivaldybės atstovai darsyk konstatavo: įrengti darželį naudojant modulines patalpas trunka gerokai trumpiau ir kainuoja nepalyginti pigiau nei statant įprastą pastatą. Beje, privatus darželis Santariškėse buvo sumontuotas ir įrengtas sklype, kurį savivaldybė išnuomojo lengvatinėmis sąlygomis.

Valdžios atstovų vertinimu, modulinis darželis niekuo nenusileidžia tradiciniams – čia vaikai turi visas sąlygas žaisti, mokytis, tobulėti, saugiai ir smagiai leisti laiką. Iš 14 modulių įrengtose patalpose vietos užtenka apie 70-čiai vaikų: čia įkurdintos 4 grupės, kurių kiekvieną lanko 15–17 vaikų. Montuojant šį pastatą didelis dėmesys skirtas ne tik patogumui, tačiau ir šiluminėms savybėms.

Sostinės savivaldybės nuomone, moduliniai darželiai gali tapti efektyviu ir šiuolaikišku sprendimu įsisenėjusiai vaikų darželių problemai sostinėje spręsti. Tiesa, sostinės planams įgyvendinti reikia papildomų lėšų, taigi, tikimasi gauti Europos Sąjungos (ES) lėšų. Įprastų darželių statybai savivaldybė lėšų neturi, todėl išsyk pripažįsta, jog tokiu būdu vykdyti darželių tinklo plėtrą sostinėje pernelyg sudėtinga.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pirmasis pilotinis savivaldybės modulinis darželis bus pastatytas šalia savivaldybės darželio „Medynėlis“ Karoliniškėse dar iki rugsėjo. Kadangi modulinius statinius paprasta sublokuoti su esamais pastatais, tą ir planuojama padaryti „Medynėlio“ vaikų darželyje. Dviejų aukštų pastatas bus sujungtas su darželio patalpomis, o nuo rudens jame įsikurs 120 vaikų.

Papildomų 1 000 vietų sukurti ketinama įrengiant modulinius pastatus prie jau veikiančių savivaldybės darželių. Vilniuje yra apie 12 tam tinkamų sklypų prie veikiančių darželių. 10 priestatų iš modulinių patalpų galėtų atsirasti tose miesto vietose, kur šiuo metu jų trūksta labiausiai – Pašilaičiuose, Šeškinėje, Justiniškėse, Antakalnyje, Žirmūnuose, Baltupiuose, Naujuosiuose Verkiuose, Karoliniškėse.

Vilniaus savivaldybė naujas vietas darželiuose kuria renovuodama esamus darželius, viešojo konkurso būdu išnuomodama valstybinę žemę privatiems darželiams, planuodama statyti greitai surenkamus modulinius darželius prie jau veikiančių savivaldybės darželių.

Modulinių darželių modelis pasiteisino Skandinavijoje ir Vakarų Europos šalyse: modulinėse patalpose jau keletą dešimtmečių įrenginėjami ne tik darželiai ir mokyklos, bet ir ligoninės, dienos centrai bei daugiabučiai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video