Top Baneris

Sostinės savivaldybė lengvina gyvenimą pasirinkusiems ekologišką transporto rūšį

2016 rugpjūčio 19 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje pradeda kursuoti velobusai – dviratininkus ir jų dviračius vežti pritaikyti autobusai. Du 3G ir 43 maršruto autobusai, kuriuose įrengtos specialios vietos dviračiams, kasdien padės dviratininkams užvažiuoti į Šeškinės kalną ir įveikti kitas sudėtingas kelio atkarpas.

Naujovę spaudos konferencijoje žurnalistams pristatė ir ją išbandė gyvai Vilniaus meras Remigijus Šimašius, savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ direktorius Gintaras Maželis bei olimpinis dviračių sporto čempionas Gintautas Umaras.

Vilniaus mero teigimu, projektas yra pilotinis, norint išsiaiškinti, ar tokia paslauga būtų reikalinga ir populiari tarp vilniečių. Velobusai prisidėtų prie dviračių transporto infrastruktūros mieste gerinimo ir skatintų centre dirbančius žmonės iš automobilių persėsti ant dviračių.

„Vilnius yra atviras ir draugiškas miestas visoms transporto rūšims. Norime, kad kuo daugiau vilniečių naudotųsi miesto viešuoju transportu, kuris būtų patrauklus ne tik pėstiesiems, bet ir dviratininkams“, – sakė meras, pasigyręs, kad per atostogas pats per 13 valandų dviračiu numynė 200 kilometrų nuo Vilniaus iki Tauragės.

Miesto vadovas pasidžiaugė, kad velobusai sostinėje pradeda kursuoti kaip tik prieš savaitgalį vyksiančią didžiausią Baltijos šalyse dviračių šventę – „Velomaratoną“, kai sekmadienį į Vilniaus gatves išvažiuos daugybė dviratininkų ir turės progą išmėginti velobusus.

Pasak bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ direktoriaus Gintaro Maželio, velobusu vilniečiai ir miesto svečiai galės saugiai pakilti į Šeškinės kalną ir lengviau pasiekti atokiausius šiaurinio Vilniaus rajonus. Jei paslauga pasiteisins, bus plečiamas tokių universalių keleiviams bei dviratininkams pritaikytų autobusų maršrutų tinklas.

„Keleiviams už dviračio gabenimą papildomai nereikės mokėti. Tikimės, kad keleiviai bus geranoriški ir šį projektą, numatomą vykdyti iki žiemos pradžios, palaikys“, – sakė bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius G. Maželis.

Piko valandomis, nuo 16.00 iki 19.30 val., velobusas į Šeškinės kalną važiuos 5 kartus, o per visą dieną – net 16 kartų padės dviratininkams įveikti Šeškinės kalną. Velobusų maršrutus tvarkaraščiuose nuo kitos savaitės planuojama pažymėti specialiu dviračio ženkliuku.

„Idėja labai gera ir vilniečiai dviratininkai turėtų greit įvertinti, kokia tai bus pagalba tais atvejais, kai sudėtinga ar pritrūksta jėgų pakilti dviračiu į statų kalną, arba pradeda lyti lietus“, – sakė olimpinis dviračių sporto čempionas G. Umaras.

Pasak G. Umaro, taip pat svarbu, kad velobusų maršrutas būtų įntegruotas į visą miesto dviračių takų sistemą. Vilnius apsuptas parkų, upių ir ežerų, tačiau nukakti iki miesto pakraščių sudėtinga ir būtent tai, G. Umaro nuomone, yra neišsemiamos galimybės plėtoti dviračių takus ir velobusų maršrutus.
Vilniaus savivaldybė planuoja tolimesnę dviračių infrastruktūros plėtrą: iš ES lėšų bus nutiestas dviračių takas nuo Konstitucijos pr. iki Pašilaičių, Fabijoniškių rajonų, taip pat palei Narbuto g. link Pilaitės. Įgyvendinus suplanuotus projektus iki 2020 metų, savivaldybė tikisi, kad 90 proc. vilniečių galės lengvai pasiekti gerą dviračių taką ne tolesniu nei 1 km atstumu nuo savo namų ar darbo, ir visi miesto takai bus sujungti į vieną tinklą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video