Top Baneris

Sostinės Saulėtekyje planuojamas „co-living“ projektas: rekonstruos kavinę, viešbutį ir pensionatą (1)

2024 sausio 9 d.
sostines parkas1
Studijos „In Ace“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Europoje tarp jaunų specialistų ir studentų populiarus bendruomeniško būsto konceptas „co-living“ populiarėja ir Lietuvoje, kur pastaraisiais metais įgyvendintas jau ne vienas panašus projektas. Studentų akademiniame miestelyje, Vilniaus Saulėtekio rajone, esančius senus pastatus paversti šiuolaikišku būstu kone pusei tūkstančio jaunųjų profesionalų – tokio projekto ėmėsi NT bendrovė „Sostinės parkas“. 

Pirmuoju projekto etapu Nemenčinės plente esančioje teritorijoje, kurioje anksčiau veikė pensionatas, kavinė ir viešbutis, nebenaudojamas 4 tūkst. kv. m ploto kavinės pastatas bus rekonstruojamas į svečių namus, kuriuose bus įrengti 93 kambariai. Antruoju etapu, kuris planuojamas po poros metų, įgyvendinus pirmąjį etapą, suplanuota buvusio viešbučio ir pensionato rekonstrukcija. Įgyvendinus abu etapus, apgyvendinimui bus skirta maždaug 12 tūkst. kv. m ploto, rašoma pranešime spaudai. 

Projekto architektai – „In Ace“, projekto vadovas Marius Matuliukštis.

Pažangiausiuose pasaulio miestuose paplitęs bendruomeniško būsto konceptas sėkmingas ne tik dėl sukurtos kokybiškos infrastruktūros ir aplinkos, bet ir atliepiamo šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo – galimybės ne tik darbo vietoje ar universitete, bet ir už jo ribų, megzti ryšį, bendrauti su kolegomis ar bendraminčiais, keistis idėjomis, dalyvauti diskusijose.

Kaip komentavo projektą įgyvendinančios bendrovės „Sostinės parkas“ direktorius Eugenijus Ivanenko, šis projektas aktualus studentams, dėstytojams, jauniems specialistams, dirbantiems technologijų bendrovėse aplinkiniuose Saulėtekio, Dvarčionių rajonuose ir net atvykstantiems kariškiams, nes tokių projektų, kurie teiktų kompleksines apgyvendinimo paslaugas, nėra daug.

Bendruomeniško būsto projektas bus įgyvendintas šalia Nemenčinės plento, Saulėtekio alėjos studentų miestelio bendrabučių komplekso bei Aukštagirio miško parko medžių masyvų.

Pirmajame projekto etape projektuojami 93 maždaug 20–30 kv. m ploto kambariai, bus kuriama šiuolaikiška aplinka bei infrastruktūra. Šiuo metu diskusijose su miesto savivaldybe ieškoma galimybės netoliese įrengti parką.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Tavo architektas

    2024-01-17, 15:52  

    Gera, atvira architektūra, atitinka funkciją ir paskirtį.

Rekomenduojami video