Top Baneris

Sostinės Pilaitės potencialas įžvelgtas prieš keliasdešimt metų

2017 rugpjūčio 18 d.
„Eikos“ nuotr.
„Eikos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pilaitė, Pašilaičiai, Fabijoniškės, Šiaurės miestelis, Šnipiškės. Koks sostinės rajonas šiuo metu sparčiausiai auga? Nekilnojamojo turto ekspertų ir plėtotojų nuomone, tai Pilaitė, kur kasmet įsikuria apie 1000 naujakurių. Dabartinė rajono plėtra nėra atsitiktinė – ji buvo suplanuota dar prieš 30 metų ir šiuo metu išlieka viena iš strateginių. Prognozuojama, kad Pilaitėje plėtra gali tęstis dar ne vieną dešimtmetį, o gyventojų skaičius nuo dabar esamų 30 tūkst. gerokai išaugti.

Urbanistų vertinimu, Pilaitės raida yra sklandi ir gerai suplanuota, priešingai nei naujosios šiaurinės Pašilaičių ir Fabijoniškių dalys Perkūnkiemio ir Salomėjos Nėries gatvėse, kur viskas buvo skubiai apstatyta, liko klaidžių pravažiavimų, trūksta aiškių praėjimų tarp daugiabučių.

„Pilaitėje viskas vyksta pagal numatytą ir neblogai parengtą detalųjį miesto planą. Todėl susiformavo geras gatvių tinklas, infrastruktūra, viešosios erdvės. Iš Pilaitės lengvai pasiekiamas miesto centras tiek viešuoju transportu, tiek automobiliu. Taip pat Pilaitė yra tankiai apgyvendinta, o tai miestui yra labai sveika, čia gera namų architektūra, palanki gamtinė aplinka – ežerai, miškai“, – pasakojo komandos „Pupa – strateginė urbanistika“ vadovė Justina Muliuolytė.

Tiesa, specialistė įžvelgia ir keletą trūkumų, kuriuos pakoregavus, Pilaitė ateityje gali tapti dar patrauklesniu rajonu. „Dažniausiai užsienyje pradedama formuoti rajoną ar kvartalą nuo viešosios erdvės, rajono centro, o Pilaitei to trūksta. Lyg ir yra centras, kur išsidėstę prekybos centrai, tačiau centrui reikia ne tik komercinės, bet ir viešosios funkcijos, kur žmonės galėtų susitikti, pabendrauti. Detaliajame plane tam numatyti plotai, bet šiuo metu jie yra tušti. Rajono potencialas dar nėra išnaudotas“, – sako J. Muliuolytė.

Naujausiais nekilnojamojo turto plėtotojų duomenimis, Pilaitėje siūloma įsigyti 493 butus. Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius nupirkti 258 butai.

„Eikos“ nuotr.

„Pasiūla Pilaitėje kasmet auga, vien tik šiemet planuojama pastatyti beveik 500 butų. Paklausa taip pat nemažėja, nes Pilaitė traukia jaunas, savo ir vaikų ateitį planuojančias, šeimas. Dauguma butų yra ekonominės klasės ir yra vieni geriausių pasirinkimų sostinėje, įvertinant kainos ir kokybės santykį, atsižvelgiant į gamtinę aplinką, rajono suplanavimą, susisiekimą su centru“, – sako „Eikos“ plėtros direktorius Martynas Žibūda.

Pasak Pilaitės seniūno Albino Šniro, mikrorajone gyvenančių žmonių amžiaus vidurkis yra 35–40 m., čia auga apie 1500 ikimokyklinio amžiaus vaikų. Statistikos departamento portalo duomenimis, Pilaitė vienas iš sostinės rajonų, kuriame mažiausiai gyvena vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių. Be to, vienas iš rajonų, kuriame daugiausia iki 14 metų vaikų.

„Pilaitė sparčiai auga, o infrastruktūros plėtra šiek tiek vėluoja palyginti su gyventojų skaičiaus didėjimu. Artimiausiuose planuose – naujo darželio ir mokyklos statybos, nes tam yra poreikis. Aktyvėja ir prekyba Pilaitėje, kasmet išduodama apie 150 leidimų. Vasarą daugiausia prekiaujama vaisiais ir daržovėmis, pavasarį – gėlėmis, žiemą – eglutėmis“, – pasakoja A. Šniras.

Urbanistai sako, kad pagal detalųjį miesto planą turi sparčiai augti šiaurinė Pilaitės dalis. Minėtoje teritorijoje yra galimybė plėtoti ne tik daugiabučius, bet ir kotedžus, kitokios tipologijos gyvenamuosius pastatus. Pastatų įvairovė turi teigiamą įtaką miesto ar rajono formavimuisi.

Nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ atlikta pirkėjų apklausa rodo, kad ieškant būsto, vis svarbesniu kriterijumi tampa vieta mieste. Naujausiais duomenimis, šis kriterijus buvo antras pagal svarbą renkantis būstą, jis tapo svarbesniu net už būsto kainą. O pagrindiniu kriterijumi išlieka statybos darbų kokybė.

„Eikos“ nuotr.

„Eikos“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video