Top Baneris

Sostinės paplūdimiai jau ruošiami kitam maudynių sezonui

2017 rugsėjo 18 d.
grinda 3 S
Pasidalykite straipsniu

Įpusėjus rugsėjui, sezonas uždarytas ir Vilniaus miesto paplūdimiuose, darbus užbaigė ir 17 juose dirbančių gelbėtojų. Tačiau bendrovės „Grinda“, prižiūrinčios sostinės paplūdimius, gelbėtojai jau ėmė ruoštis ateinančių metų maudynių sezonui: bus atnaujinami tiltai ir plaustai, stalai, suolai, šiukšliadėžės, aktyvaus poilsio ir grilio zonų įranga, informaciniai ženklai, remontuojamos ir perdažomos valtys bei plūdurai. Maudynių sezonas visoje Lietuvoje oficialiai pradedamas birželio 1 d ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos.

Nors ši vasarą karštomis dienomis džiugino retai, tačiau penkiuose oficialiuose Vilniaus miesto paplūdimiuose bendrovės „Grinda“ gelbėtojai padėjo saugiai pasiekti krantą 35 skendusiems asmenims, iš jų – 17 vaikų. Gelbėtojai Valakupių I ir II, Žirmūnų, Salotės ir Žaliųjų ežerų paplūdimiuose dirbs iki rugsėjo 15 dienos.

„Šią vasarą visi oficialūs Vilniaus miesto paplūdimiai pasitiko išties atsinaujinę: buvo atnaujinti tiltai ir kitas paplūdimių inventorius, atvežta 800 kubinių metrų šviežio smėlio. Tokias permainas vilniečiai tikrai įvertino: nors vasara karštomis dienomis nelepino, tačiau, kai termometro stulpeliai šaudavo aukštyn, paplūdimiuose kasdien apsilankydavo iki 6 tūkstančių poilsiautojų,“ – pasakojo paplūdimius prižiūrinčios bendrovės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

Gelbėtojų darbo statistika išties džiuginanti – per pastaruosius 10 metų Vilniaus miesto paplūdimiuose neįvyko nė vienas tragiškas įvykis, o prireikus skubios medicininės pagalbos, ją nedelsdami suteikia budintys medikai. Šią vasarą skubi medicininė pagalba buvo suteikta 125 žmonėms, 60 iš jų – vaikai. Dažniausiai poilsiautojai skundėsi nudegimais saulėje, nubrozdinimais, bičių ar širšių įgėlimais.

Bendrovės „Grinda“ darbuotojai ne tik rūpinosi poilsiaujančių saugumu vandenyje, bet ir tvarkė beveik 42 hektarų plotą užimančius pačius paplūdimius: šienavo žolę, valė aplinką, rinko šiukšles.

Per visą praėjusį maudymosi sezoną buvo reguliariai atliekami vandens kokybės matavimai. Tyrimus kas dvi savaites atliko Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Maudyklų vandenyje stebimi ir vertinami cheminiai–fizikiniai ir bakteriologiniai rodikliai. Šiais metais visuose penkiuose Vilniaus miesto paplūdimiuose maudynėms vanduo buvo tinkamas, nustatytos normos neviršytos, o švariausias vanduo pagal visus parametrus yra Žaliųjų ežerų paplūdimyje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video