Top Baneris

Lukiškių aikštės memorialo projekto autorius skubinamas imtis realizacijos

2017 lapkričio 30 d.
Andrius Labašauskas
Andrius Labašauskas. S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viešojoje erdvėje pasklidus žiniai, jog Lukiškių aikštėje vietos neradusi Vyčio skulptūra atsiras Kaune, sostinėje pradedama ruoštis memorialo laisvės kovotojams realizacijai. Pirmuosius laukiančius darbus suskubo aptarti sostinės meras Remigijus Šimašius, į susitikimą pasikvietęs Kultūros ministerijos organizuoto konkurso memorialui laisvės kovotojams nugalėtoją menininką Andrių Labašauską ir kultūros viceministrę Gintautę Žemaitytę.

Sutarta, kad savivaldybė kartu su menininku nedelsdama pradės rengti idėjos įgyvendinimo techninį projektą, organizuos viešuosius pirkimus memorialo statybai. Memorialą šiemet sutvarkytoje ir neseniai atidarytoje Lukiškių aikštėje planuojama pastatyti kitąmet.

Tiesa, dar laukia diskusijos su paveldosaugininkais, kurie priminė, jog galiojančiame ir viešame Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos akte, kuriuo nustatytos Lukiškių aikštės (unikalus kodas 10371, Kultūros vertybių registras) vertingosios savybės, viena iš saugomų vertingųjų savybių įvardintas šios istorinės aikštės lygus reljefas. Kol kas garsiai svarstyta, jog Lukiškių aikštės vertingosios savybės galėtų būti persvarstytos.

Primename, jog konkurso memorialo idėjai nugalėtojas paskelbtas lapkričio 27-ąją. A. Labašausko projektuotas memorialas iš visuomenės sulaukė 11 919 balsų internete ir 7 iš 8 komisijos narių balsų. Iš viso A. Labašausko idėja Lukiškių aikštei pelnė 10 balų iš 16 galimų.

Skulptorius ir dizaineris Andrius Labašauskas siūlo į Lukiškių aikštę pažvelgti pirmiausia kaip į laisvą, atvirą miesto erdvę. Jo pasiūlymas – suformuoti kalvą, kuri susilietų su aikšte ir pratęstų aikštės pievas bei takus, papildydama ir paįvairindama kraštovaizdį.

S. Žiūros nuotr.

Vilniaus savivaldybės ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video