Top Baneris

Sostinėje pradedamos diskusijos dėl Nacionalinės koncertų salės

2017 vasario 17 d.
Asociatyvi nuotr. iš pixabay.com
Asociatyvi nuotr. iš pixabay.com
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinius standartus atitinkanti Nacionalinė koncertų salė Vilniuje – šį sostinei svarbų projektą šiandien aptarė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Ministrės nuomone, Nacionalinė koncertų salė turi būti specialiai koncertams statyti koncertų rūmai, kuriuose būtų pasaulinio lygio akustika ir salės, pritaikytos įvairiems aukščiausio lygio koncertams – nuo kamerinių pasirodymų iki didelių simfoninių orkestrų koncertų.

Susitikime sutarta, kad visų pirma reikalingi sprendimai dėl tinkamiausios lokacijos, o šią galima surasti tik diskusijose su urbanistikos, architektūros, akustikos ekspertais, muzikos, koncertinių organizacijų bendruomenėmis. Vilniaus meras pristatė tris galimas vietas, kurioje galėtų iškilti Nacionalinė koncertų salė. Tai – sklypas prie Nacionalinės dailės galerijos, teritorija greta Lietuvos Respublikos Seimo ir Tauro kalnas. Kovo mėnesį bus inicijuotos diskusijos, kuriose ir bus įvertinti šių lokacijų privalumai ir trūkumai.

Kalbant apie Kalnų parko sutvarkymą pasidžiaugta, kad darbai vyksta sklandžiai: dar iki 2020 metų bus sutvarkyti kalnų šlaitai, įrengti pažintiniai takai. Kalnų parko zonoje ketinama spręsti ir automobilių statymo problemą.

Susitikime taip pat buvo apsikeista nuomonėmis apie Žydų muziejaus įkūrimą. Kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė informavo Vilniaus merą apie sudarytą veiklos grupę, kuri turi pateikti bendrą tokio muziejaus koncepciją. Kad muziejus, skirtas Lietuvos žydų istorijai, yra reikalingas, niekas nė nediskutuoja.

Kalbėta ir apie Lukiškių aikštės sutvarkymą. Sutarta, jog atnaujinta Vyriausybės veiklos grupė, kurioje yra ir Kultūros ministerijos, ir savivaldybės atstovų, turi išlikti pagrindine koordinuojančia institucija.

Viceministras Renaldas Augustinavičius informavo apie Gedimino kalno tvarkymo darbus. Konstatuota, kad sausio pradžioje Gedimino kalne rasti palaikai šiek tiek sutrikdė kalno tvarkymo grafiką, tačiau iš esmės situacija yra kontroliuojama. Šiuo metu Gedimino kalne esančios dvi betoninės juostos padedant trosams jau yra sutvirtintos, liko sutvirtinti paskutinę betoninę juostą. Teigiama, kad iš esmės didžiausia grėsmė suvaldyta, bet atšilus orams dar tikėtinos paviršinės nuošliaužos, tačiau joms rengiamasi, ir suvaldymo būdai žinomi.

Aptartas ir Žaliojo tilto skulptūrų likimo klausimas. Kultūros ministrė pasiūlė Vilniaus savivaldybei  skulptūras atiduoti saugoti Lietuvos dailės muziejui.

Galiausiai aptarti aktualūs Sapiegų rūmų įveiklinimo, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimo, Vilniaus 700 metų sukakties paminėjimo ir kiti klausimai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video