Top Baneris

Sostinės Justiniškėse – daugiau rekreacinių erdvių

2017 spalio 3 d.
Justiniškėse
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės meras apsilankęs Justiniškių gyvenamajame rajone gyventojams pristatė nuveiktus darbus ir ateities planus. Viena pagrindinių savivaldybės žinučių – pasinaudoti skiriama 10 eurų už 1 kv. m ploto parama kiemams atnaujinti. Jei visos 47 šio gyvenamojo rajono kaimynijos sumanytų atsinaujinti, tam galėtų būti skiriama nuo 8 iki 25 mln. Eurų.

Per pastaruosius metus Justiniškėse sutvarkyti 38 įvažiavimai į daugiabučių kiemus, įrengti du žalieji koriai, naujai išasfaltuoti 4,4 km gatvių, sutvarkytos sporto aikštelės, atnaujintos viešosios erdvės, kuriose neveikiantis fontanas ir senas betoninis amfiteatras pavirto jaukia vieta susiburti ir atsikvėpti po darbų.

Taip pat sutvarkyti 38 Justiniškių daugiabučių namų kiemai, kurie nebuvo tvarkyti jau dešimtmečius. Įrengti nauji šaligatviai nuo Lūžių iki Rygos gatvės, suremontuoti laiptai daugiabučių namų kiemuose.

Iki šių metų pabaigos Talino gatvėje, 600 m atkarpoje, numatyta įrengti 20 naujų modernių LED šviestuvų. Per šį mėnesį prie Taikos g. 155a esančios pėsčiųjų perėjos bus įrengtas eismo saugumą kelyje gerinantis kryptinis LED apšvietimas.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Jau šįmet Justiniškėse bus įrengta nauja vaikų žaidimų aikštelė prie Justiniškių fontano (Taikos g. 68-64), o per trejus metus įrengti dar 7 visiškai naujas modernias aikšteles mažiesiems prie daugiabučių namų Taikos g. 199–195, Taikos g. 33–37, Taikos g. 55–Justiniškių g. 115, Taikos g. 6 –Justiniškių g. 78, Taikos g. 90, 92, 100, Taikos g. 171, 173 ir Rygos g. 17, 31. Sostinės savivaldybė iš viso planuoja per trejus metus viešosiose Vilniaus erdvėse įrengti apie 130 vaikų žaidimų aikštelių mažiesiems.

Jau įrengti ir du nauji žalieji koriai – Rygos gatvės 11 ir 13 daugiabučio namų gyventojai jau gali džiaugtis sutvarkyta aplinka. Tarp namų buvusi pieva ilgą laiką tarnavo kaip automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje vairuotojai savo transporto priemones palikdavo nepaisydami jokios tvarkos. Vilniaus miesto savivaldybė, atsižvelgusi į dažnus pačių gyventojų prašymus, sutvarkė šią beveik 1400 kv. metrų dydžio teritoriją, pievas paversdama žaliaisiais koriais. Taikos 91–95 taip pat įrengtas toks pat žaliasis korys.

Taikos gatvėje skveruose įrengti nauji suoliukai-mikroinstaliacijos, kurios neveikiantį fontaną ir seną betoninį amfiteatrą pavertė jaukia vieta susiburti ir atsikvėpti po darbų. Bendro Lenkijos instituto ir Justiniškių seniūnijos įgyvendinamo viešųjų erdvių gerinimo projekto metu, kalbantis su vietos bendruomene, gimė idėja sukurti tokią infrastruktūrą, kuri trauktų įvairaus amžiaus žmones leisti laisvalaikį drauge, išeiti iš namų ir bendrauti savo rajone su kaimynais.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniaus dviračių takų žemėlapyje pamažu atsiranda taip reikalingos pagrindinės takų jungtys, kurių iki tol trūko. Laisvės pr. naujas raudonas asfaltas jau paklotas atkarpoje nuo „Sodros“ pastato iki Karoliniškių stotelės, o iki metų pabaigos apie 5 km ilgio takas nusidrieks nuo „Sodros“ ir Ateities g. Kitąmet darbai tęsis tiesiant jungtį tarp „Sodros“ ir L. Asanavičiūtės g. Šiuo dviračių taku bus patogu namus ar darbą bus patogu pasiekti ir Justiniškių gyventojams. Čia taip pat atnaujinti platūs (daugiau kaip 2 m) šaligatviai.

Šiuo metu yra rengiami Šiaurinės gatvės statybos ir viaduko tarp Talino ir Helsinkio gatvių prieigų sutvarkymo projektai. Šiaurinę gatvę planuojama nutiesti iki 2020 metų. Šiuo metu rengiamas techninis projektas Talino gatvės apšvietimui įrengti, planuojama, kad gatvės apšvietimas bus įrengtas iki šių metų pabaigos. Talino gatvėje jau šią savaitę bus įrengtos techninės eismo reguliavimo ir saugumo priemonės – greičio mažinimo kalneliai, greitį ribojantys kelio ženklai.

Artimiausi mero R. Šimašiaus susitikimai su bendruomenėmis vyks Antakalnyje, „Techparke“ (spalio 9 d. 18 val.), Naujojoje Vilnioje (spalio 23 d. 18 val.).

Sauliaus Žiūros nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video