Top Baneris

2015 rugsėjo 23 d.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto investicinis fondas „Lords LB Special Fund I“ 64 arų sklype Konstitucijos prospekte Vilniuje, naujajame sostinės verslo centre, statys A klasės biurų verslo centrą. Fondas čia planuoja investuoti per 40 mln. eurų.

Pastatą projektuoti tiesioginės apklausos būdu pasirinktas architektas Remigijus Bimba ir jo grupė. Lietuvoje labiausiai žinomi yra architekto įgyvendinti „Vilniaus vartų“, „Premium“ verslo centro, „Domus galerija“ biurų ir mažmeninės prekybos centro projektai.

Projektas2-2

„Lords LB Special Fund I“ vystys išskirtinį verslo centro projektą, todėl glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos architektų sąjunga ir Vilniaus miesto savivaldybe. Mūsų tikslas – Vilniuje, taip vadinamajame Naujajame miesto centre, sukurti modernų A klasės verslo centrą, kuris darniai įsilietų į Vilniaus, kaip sparčiai modernėjančio didmiesčio, vystymo viziją. Architektų sąjungos ekspertų grupei pateikėme būsimo projekto vizijas ir koncepcijas, kartu bendradarbiaudami išgryninsime projektą, kuris bus patrauklus Vilniaus miestui, architektų bendruomenei ir būsimiems nuomininkams“, – apie projektą pasakojo „Lords LB Asset Management“ direktorius Domas Kačinskas.

Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Marius Šaliamoras teigia, kad dirbdama su šiuo projektu Sąjunga pasitelks ir užsienio ekspertus. „Mes džiaugiamės, kad „Lords LB Special Fund I“ siekia architektūros kokybės ir atsižvelgia į Vilniaus miesto architektūrinio vientisumo koncepciją. Todėl Lietuvos architektų sąjunga ne tik teiks savo ekspertinius vertinimus, bet ir viešins projektą, ragins kuo daugiau specialistų teikti savo siūlymus, kad naujasis statinys darniai įsilietų ir į naujojo miesto centro, ir į senamiesčio panoramą“, – sako M. Šaliamoras.

„Lords LB Special Fund I“ yra uždaro tipo informuotiesiems investuotojams skirtas nekilnojamojo turto investicijų fondas, į jį investavo Baltijos ir Skandinavijos šalių įmonės ir privatūs investuotojai. Fondą patikėjimo teise valdo investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“.

Šiuo metu Konstitucijos prospekte baigiamas įgyvendinti kitas šios bendrovės projektas – A klasės verslo centras „k29“: 8 aukštų, 26 300 kvadratinių metrų ploto pastatas. Jis turės iki 2100 kvadratinių metrų ploto kiekviename aukšte, 560 automobilių vietų, 2 hektarus žaliosios zonos. A klasės verslo centrą „k29“ projektavo Danijos architektų studija „PLH Arkitekter“ kartu su Lietuvos kolegomis iš architektų biuro „Archinova“.

Projekto įgyvendintojas, investicinis nekilnojamojo turto fondas „Lords LB Baltic Fund II“, į „k29“ planavo investuoti 100 mln. litų. Dar apie 4 mln. litų investuota į viešąsias erdves – miesto parką su automobilių statymo vietomis tarp Konstitucijos pr. 29 ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centro.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video