Top Baneris

Sostinės centre – naujas kvartalas (1)

2017 balandžio 21 d.
Projekto vizual.
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje per savaitę įkasta jau antra simbolinė statybų pradžios kapsulė. Šiuokart ji pažymėjo naujo komplekso statybos darbų pradžią. Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankirtoje esančiame apleistame plote netrukus iškils „ibis“ viešbutis ir modernūs, šiuolaikiški daugiabučiai gyvenamieji namai bei komercijos patalpos – projektas „Rinktinės Urban“.

Projekto vystytojas – bendrovė „Merko statyba“, priklausanti „AS Merko Ehitus“ grupei. Šioje vietoje esantis tuščias sklypas gerokai gadino ne tik šio rajono, bet ir viso Vilniaus įvaizdį. Vos kilometro atstumu kyla modernūs dangoraižiai, į kitą pusę – svarbiausi miesto architektūros paminklai, tarp jų – ir Gedimino pilis, o ši vieta miestiečiams ir miesto svečiams tikrai nepriminė modernaus ir augančio miesto. Dabar šis plotas virs jaukiu kvartalu su viešbučiu ir gyvenamaisiais namais.

„Greitas ir atviras Vilnius atsinaujina ir auga. Milijoninės investicijos ateina į dešinį Neries krantą – tarp Energetikos ir technikos muziejaus ir buvusių Sporto rūmų šiuo metu kuriasi net trys pasaulinio garso viešbučių tinklai. Per porą metų ši teritorija neatpažįstamai pasikeis, taps ypač patraukli turistams, vilniečiams. Džiaugiuosi tokiu investuotojų aktyvumu Vilniuje ir keliu sau ir miesto komandai užduotį padaryti viską, kad naujakuriai čia jaustųsi kuo patogiau ir geriau,“ – simbolinės kapsulės įkasimo renginyje kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Matydami šios Vilniaus dalies plėtros planus, mes didžiuojamės galėdami praturtinti miestą tokiu moderniu ir puikioje vietoje atsirasiančiu „ibis“ viešbučiu – „AccorHotels“ ekonominės klasės viešbučių flagmanu. „Orbis“ strategija yra grindžiama tvaria plėtra, todėl „ibis Vilnius“ bus pirmasis Lietuvoje viešbutis, turintis BREEAM sertifikatą, kuris apima šiuolaikinį dizainą, efektyvumą, komfortą bei svečių gerovę. Ši investicija – tai dar vienas žingsnis realizuojant „Orbis“ plėtros planus dėl viešbučių su „AccorHotels“ prekės ženklais atsiradimo Baltijos valstybėse artimiausioje ateityje“, – atskleidė ateities planus Gilles Clavie, „Orbis S.A.“ vykdomasis direktorius ir valdybos pirmininkas.

LR Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, „Orbis S.A.“ vykdomasis direktorius ir valdybos pirmininkas Gilles Clavie, UAB Merko statyba generalinis direktorius Saulius Putrimas ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

LR Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, „Orbis S.A.“ vykdomasis direktorius ir valdybos pirmininkas Gilles Clavie, UAB Merko statyba generalinis direktorius Saulius Putrimas ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Komplekse statomas viešbutis „ibis“ atitiks tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Jame miesto svečių patogumui – 164 kambariai, restoranas, baras, konferencijų salės. Tai bus pirmasis Lietuvoje ekonominės klasės viešbutis, į kurį investuos „Orbis Hotel Group“, grupės „AccorHotels“ partneriai. Investicijos į viešbutį sieks 11 mln. eurų.

UAB „Merko statyba“ investicijos į statomą kompleksą sieks 40 mln. eurų. Pirmu etapu šalia viešbučio pastatytuose gyvenamuosiuose namuose bus įrengta 110 butų, pirmuose aukštuose esančiose patalpose įsikurs įvairias paslaugas teikiantis verslas.

Viešbutis „ibis“. Projekto vizual.

Viešbutis „ibis“. Projekto vizual.

„Gana triukšmingoje ir dinamiškoje Vilniaus miesto vietoje buvo sukurta rami, izoliuota nuo triukšmo kiemo erdvė, skirta būsimiems gyventojams. Kieme suprojektuotos dekoratyvinės žaliosios zonos, vaikų žaidimų aikštelė, mažoji architektūra, dekoratyvinis apšvietimas“, – pasakojo apie šį projektą jo autoriai architektai Dainius Čepurna ir Tadas Balčiūnas.

Pasak pašnekovų, svarbiausia kuriant šį projektą buvo Vilniaus centre esančią apleistą teritoriją paversti estetiška pilnaverte miesto erdve su miesto centrams būdingu aktyviu gyvenimu, sukurti būsimiems gyventojams šiuolaikiškus, komfortabilius būstus, atitinkančius šių laikų reikalavimus.

Komplekso statybos darbus numatoma baigti 2018 m. rudenį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • rk

  2017-04-28, 10:32  

  NŪŪ baisus kvartalas!!!
  Ypač toje nuotraukoje kur pilis matyti.
  Man atrodo net kur nors Pilaitėje gražesnius namus stato.
  Teisybę pasakius namai labai panašūs į tuos maskvos ar rusų namus (aiškiai už kyšius pastatytus) ant kampo, nežinau, gal kvartalo autoriai į tai ir orientavosi? Jeigu taip, tai tikslas pasiektas.
  Man baisi gėda už Vilniaus merą (nevertas juo būti), už ministrą (irgi jaunasis kyšininkas), kurie visiškai nebesiorientuoja kas vyksta, kokios architektūros kur reikalauti ir t.t..
  Labai nepagarbiai,
  RK

Rekomenduojami video