Top Baneris

Sostinės Antakalnio rajone pradedamos daugiabučio statybos

2015 birželio 12 d.

Prieš pusšimtį metų statyti sostinės Antakalnio rajono daugiabučiai sulauks „botokso injekcijos“ – nugyvento rajono įvaizdį į viršų timptelės naujas daugiabutis. Birželio 12 dieną pradėti gyvenamojo būsto projekto „Antakalnio parkas“ statybos darbai. 8 aukštų, 120 butų pastatas iškils šalia senojo Antakalnio turgelio, Antakalnio ir P. Širvio gatvių, greta Šveicarijos miško parko, automobilių saugojimo aikštelės vietoje.  

Daugiabučio statybos darbų pabaigtuvės numatytos 2016 metų birželį.

Į projektą jį plėtojanti bendrovė „Antakalnio parkas“ investuos apie 8,6 mln. eurų. „Antakalnio parko“ projekto architektai – bendrovė „Eventus Pro“, statybos darbų vykdytojai – bendrovė „Binkauskas ir Stašinskas“.

„Antakalnis išsiskiria unikaliu ryšiu su gamta. Džiaugiamės, kad mūsų įgyvendinamą projektą kūrusiems architektams pavyko išnaudoti šią sąsają, o „Antakalnio parkas“ įpūs naujos gyvybės vienam seniausių Vilniaus rajonų“, – pradėdamas simbolinės kapsulės įkasimo ceremoniją kalbėjo bendrovės „Antakalnio parkas“ direktorius Aurimas Martinkėnas. Projekto plėtotojai žada skirti lėšų ir Antakalnio gyventojų mielai lankytos su jų sklypu besiribojančios žaliosios zonos infrastruktūros atnaujinimui.

Pirmasis „Antakalnio parko“ aukštas bus skirtas komercinės paskirties patalpoms. Planuojama, kad čia įsikurs maisto ir kasdienių prekių parduotuvė, taip pat įvairių paslaugų teikėjai. Kituose septyniuose pastato aukštuose bus įrengti vieno, dviejų ir trijų kambarių butai, kurių plotas bus nuo 33 iki 74 kvad. metrų.

Visi butai turės 5,5–15 kvad. m. skandinaviško stiliaus įstiklintus balkonus, o antrojo ir aštuntojo pastato aukštų butai turės erdvias 25–51 kvad. m. ploto terasas.

Pastato statybai bus naudojamos trijų sluoksnių surenkamosios gelžbetonio plokštės, kurios užtikrins šilumą, garso izoliaciją ir garantuos aukščiausią konstrukcijų kokybę. Architektų brėžiniai perduoti į gamyklą, kad daugiabutis namas būtų pagamintas ir apšiltintas tiesiai ten, laikantis aukščiausių ISO standartų reikalavimų. Vėliau pastatas bus atvežtas ir sumontuotas statybos vietoje.

„Toks sprendimas leidžia užtikrinti kokybę ir pastato ilgaamžiškumą“, – sako bendrovės „Betonika“, kurioje bus gaminamas „Antakalnio parko“ daugiabučio konstrukcijos, vyr. projektų vadovas Andrius Vinkauskas.

„Antakalnio parko“ kapsulės ateities kartoms įkasimo ceremonijoje dalyvavo projekto plėtotojų, architektų biuro, statybos rangovų, Vilniaus miesto savivaldybės Antakalnio seniūnijos atstovai, o taip pat – ir būsimi „Antakalnio parko“ gyventojai – parduota jau apie 20 proc. šio projekto butų.

Komentarai