Top Baneris

Nelegalių statinių savininkus Vilnius auklės padidintu žemės mokesčio tarifu

2016 birželio 7 d.
Sauliaus Žiūros
Sauliaus Žiūros
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje mokesčių bazė papildyta iki šiol netaikytu punktu – žemės savininkams, kurių teritorijoje pastatyti neteisėtais pripažinti statiniai, nustatytas pats didžiausias – 4 proc. – žemės mokesčio tarifas. Jis yra net 33 kartus didesnis nei visuotinis ateinantiems, 2017 metams, tarybos patvirtintas 0,12 proc. žemės mokesčio tarifas.

Vilniaus savivaldybė pirmoji ir kol kas vienintelė visoje Lietuvoje bandys žemės mokesčiu tramdyti savavališkas statybas. Tikimasi, kad nelegalių statybų iniciatoriams tai bus paskata kuo greičiau pašalinti nesankcionuotus statinius. Padidintas 4 proc. tarifas bus taikomas nuo savavališkos statybos nustatymo akto surašymo dienos iki savavališkos statybos statinių pašalinimo dienos. Per šiuos ir praėjusius metus Vilniaus miesto savivaldybėje užfiksuotas 101 savavališkos statybos atvejis.

Padidintas 4 proc. tarifas taip pat bus taikomas ir tiems žemės savininkams, kurie turi žemės, bet jos nenaudoja, neplėtoja statybų ar kitos veiklos, ir sklypuose yra apleisti, netvarkomi statiniai. Taip žemės sklypų savininkai bus paskatinti labiau prižiūrėti savo nuosavybę, mieste sumažės nenaudojamų žemės sklypų. 2015 metais padidintas žemės mokesčio tarifas buvo taikytas 56 sklypų savininkams, kurių žemės sklypai buvo priskirti prie nenaudojamų.

Prognozuojama, kad dėl mokesčių tarifų pakeitimų per 2017 metus iki 1,1 mln. eurų turėtų padidėti pajamos iš valstybinės žemės nuomos mokesčio ir iki 904,5 tūkst. eurų gali sumažėti pajamos iš žemės mokesčio. Nauji žemės mokesčio tarifai įsigalios nuo 2017 m. sausio 1 dienos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video