Top Baneris

Maudymosi sezonui – atnaujinta infrastruktūra

2017 gegužės 27 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje startuoja maudymosi sezonas. Jam pradėta ruoštis dar praėjusį spalį. Per žiemą rekonstruoti Žaliųjų ežerų lieptai, visuose paplūdimiuose pakeistos persirengimo kabinų grindys, suremontuoti ir perdažyti suolai, stalai, persirengimo kabinos, atnaujinti informaciniai ženklai, išpjauti išvirtę medžiai ir nugenėti ar iškirsti krūmokšniai.

Vilniečių pamėgtame Žaliųjų ežerų paplūdimyje rekonstruoti visi trys mediniai lieptai. Pernai buvo suremontuotas vienas avarinės būklės lieptas, šiemet atnaujinti ir kiti du. Lieptų remonto darbai prasidėjo dar lapkritį: nuardytos senos sutrūnijusios lentos, o pavasarį paklotos naujos giluminiu-vakuuminiu būdu impregnuotos medienos lentos, pakeistos pagrindinės tiltą laikančios sijos.

Žirmūnų paplūdimyje perdažyta ir sumontuota pontoninė prieplauka, rekonstruotos seno pavyzdžio vaikų žaidimo aikštelės. Paplūdimyje veikia geriamojo vandens fontanėliai, dušas. Tinklinio gerbėjai džiaugsis Tarptautinės tinklinio federacijos patvirtintus standartus atitinkančia paplūdimio tinklinio aikštele, įrengta pagal programą ,,Dovana Vilniui“.

Valakupių I ir II paplūdimiuose įrengtas gelbėjimo postas (stoginė), pakeisti 14 suoliukų prie persirengimo kabinų. Atnaujintas ir Salotės paplūdimys. Čia sumontuotos ir perdažytos pontoninės prieplaukos, veikia geriamojo vandens fontanėlis, atnaujintas pliažo ir tinklinio aikštelių smėlis.

Žaliųjų ežerų gelbėtojai įsikurs laikinai pastatytame vagonėlyje, tačiau šiuo metu rengiamas bendras Žaliųjų ežerų poilsiavietės gelbėjimo stoties ir Vilniaus miesto sporto centro irklavimo bazės projektas. Planuojama, kad jau kitais metais gelbėtojai ir irkluotojai įsikurs moderniose 160 kv. metrų ploto patalpose.

Poilsiautojų patogumui paplūdimiuose pastatyta net 60 betoninių šiukšliadėžių, dar 15 medinių įrengta ant Žaliųjų ežerų lieptų. Tikimasi, kad besiilsintys tausos aplinką ir atliekas rūšiuos, kaip tai daro pastaruosius kelerius metus. Šalia 11 buitinių atliekų konteinerių bus pastatyta 15 konteinerių stiklo, plastiko ir popieriaus atliekoms, o šiukšlės bus išvežamos 2 kartus per savaitę.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video