Top Baneris

Sostinėje bus klojami nauji šaligatviai

2016 kovo 31 d.
Pasidalykite straipsniu

Atšilus orams, Vilniuje pradėti kloti nauji šaligatviai. Jų šiemet planuojama įrengti 7, 8 kilometro, dar pusantro kilometro šaligatvių bus įrengta tose vietose, kur takelius išmynę patys gyventojai.

Nauji šaligatviai bus pakloti Fabijoniškių, Jeruzalės, Pilaitės, Verkių, Salininkų, Naujosios Vilnios, Naujininkų, Balsių, Lazdynų bei Panerių rajonuose. „Norint, kad žmonės patogiai jaustųsi mieste, jie turi laisvai judėti. Net iki mašinos, o juo labiau – prie viešojo transporto stotelės ar mokyklos patogus priėjimas yra labai svarbus. Klojame naujus šaligatvius ten, kur gyvena ir vaikšto daugiausia žmonių“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Savivaldybė skelbia sukūrusi labai aiškią ir skaidrią sistemą, todėl šaligatviai bus tiesiami ten, kur jų iš tikrųjų labiausiai reikia: prie viešojo transporto stotelių, mokyklų, perėjų.

Vilniaus miesto savivaldybė gyventojus prašo informuoti, jei yra vietų, kur šaligatviai ypač prastos būklės. „Jeigu vilniečiai jaučia, kad šalia jų namų reikalingi šaligatviai: vaikšto daug žmonių, yra nesaugu, yra viešojo transporto stotelė, mokymo įstaiga ar perėja, kviečiu pranešti apie tai savivaldybei. Antrame naujų šaligatvių tiesimo etape, kuris numatytas kitąmet, bus peržiūrėti visi gyventojų prašymai, ir šaligatviai taip pat bus tiesiami pagal jau minėtus kriterijus, tose vietose, kur jais naudosis daugiausiai vilniečių“, – sako Vilniaus meras.

Mažiausiai pusantro kilometro atkarpų, iki 50 metrų, planuojama įrengti ten, kur takelius yra išmynę patys gyventojai. Šios vietos bus atrinktos panaudojus palydovines teritorijos nuotraukas bei pasitarus su vietos bendruomenėmis.

Skaičiuojama, kad visiems darbams prireiks daugiau kaip 22 tūkstančių naujų šaligatvių plytelių. Kai kuriose vietose ketinama panaudoti ir tam tinkamas daugiau kaip pusšešto tūkstančio rekonstruojamos Neries krantinės plokščių.

Kietąja danga ketinama išgrįsti visas dar neišgrįstas miesto viešojo transporto stoteles, įrengti daugiau kaip 100 naujų viešojo transporto laukimo paviljonų.

Antrame šaligatvių tiesimo etape 2017 metais planuojama pakloti dar 11 kilometrų naujų šaligatvių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video