Top Baneris

Sostinėje bus tvarkomi Misionierių sodai

2017 sausio 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą projektui, kurį įgyvendinus savo identitetą atgaus ir aiškią paskirtį įgis kol kas sunykusi unikali viešoji Vilniaus erdvė – Misionierių sodai. Tikimasi, kad šis istorinis, sostinės senamiestyje įsikūręs buvusio misionierių vienuolyno sodas taps pertvarkomo sostinės rajono traukos centru, atitinkančiu gyventojų ir verslo poreikius.

Įspūdingas reljefas, atsiverianti senamiesčio panorama, tvenkiniai, puikus susisiekimas – šis urbanistinis Vilniaus potencialas šiuo metu yra visiškai neišnaudotas. Tokia situacija riboja rekreacijos galimybes ir verslo iniciatyvas tiek pačioje sodų teritorijoje, tiek visame pertvarkomame Paupio-Paplaujos rajone.

Įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Misionierių sodų atkūrimas“ bus atkurta sodų sistema, restauruoti želdiniai, istorinis reljefas su autentišku kraštovaizdžiu, atsiras edukacinės, kultūrinės erdvės.

Tarp planuojamų Misionierių sodų infrastruktūros atnaujinimo darbų – reljefo ir želdinių formavimas, edukacinio ir vaismedžių sodų, vaikų žaidimo ir aktyvaus laisvalaikio aikštelių įrengimas. Taip pat bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, ūkinis kiemas, aikštelės, tilteliai ir terasos. Sodų teritorijoje bus įrengtas apšvietimas ir lietaus nuotekų tinklai, atsiras lėlių kioskas, tualetas ir paviljonas, mažosios architektūros elementų, bus įrengta vietų sezoninėms lauko kavinėms su galimybe prisijungti prie inžinierinių tinklų. Bus pertvarkomos ir teritorijoje esančios Maironio ir Aukštaičių gatvės.

Atkurti sodai taps pertvarkomo Paupio-Paplaujos rajono traukos centru, didinančiu viso rajono patrauklumą investicijoms, verslo ir naujų darbo vietų kūrimui, gyventojų pasitenkinimą gyvenamąja aplinka. Numatoma, kad gyvenamosios aplinkos patrauklumo augimas prisidės ir prie gyventojų skaičiaus šioje miesto dalyje didėjimo. Renkantis gyvenamąją vietą centrinėje miesto dalyje, o ne periferinėje zonoje, bus efektyviau naudojama esama miesto infrastruktūra, mažės automobilizacijos augimo sukeliamas neigiamas poveikis aplinkai.

Šio projekto įgyvendinimui skirta bemaž 3,5 mln. eurų, iš kurių bemaž 3,2 mln. eurų – Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos.

Projektas įgyvendinamas pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamą 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“. Šiai nacionalinę regioninę politiką realizuojančiai priemonei finansuoti iš viso skirta iki 150,7 mln. eurų, iš kurių bemaž 138,5 mln. eurų – ES fondų lėšos.

vilniausplanas.lt nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video