Top Baneris

Sostinė ieško būdų pagelbėti senamiestyje gyvenantiems automobilių savininkams

2016 liepos 11 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilnius rengiasi pasekti Klaipėdos ir Kauno pavyzdžiu – apmokestinti automobilių statymą dalyje centrinės miesto dalies, pirmiausia – senamiesčio, kiemų. Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ specialistai atliko apklausą, kurios metu apklausti nelyginiais numeriais pažymėtų namų Vokiečių gatvėje gyventojai.

„Atsiklausėme gyventojų nuomonės apie chaotišką automobilių statymą jų namų kiemuose. Apklausos rezultatai tik patvirtino, kad ši problema yra itin įsigalėjusi. Todėl kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ieškome galimybių ir priemonių, kaip pagerinti gyvenančiųjų senamiestyje dalią“, – teigia „Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Apribotas stovėjimas – pasitelkus kompleksines priemones

Kaip teigia patys Vokiečių gatvės gyventojai, pašaliniai vairuotojai braunasi į jų kiemus ir juose stato savo transporto priemones, bandydami išvengti mokamo stovėjimo gatvėje. Be to, automobiliai paliekami visai dienai, ir tai išties trukdo čia gyvenantiems.

„Mūsų automobilių statymo kontrolieriai patys ne kartą yra vaikščioję po Vokiečių gatės kiemus ir savo akimis matė, kaip čia gyvenantieji yra priversti pažeisti Kelių eismo taisykles dėl pašalinių automobilių vairuotojų kaltės. Pravažiavimuose ar ant praėjimo palikti automobiliai, kurie netgi trukdo įeiti į namus – tik menka įpročio chaotiškai statyti transporto priemones dalis“, – sakė M. Gusarovienė.

Pasak jos, galimi keli problemos sprendimo būdai. Vienas sprendimas – taikyti rinkliavą kaip ir Vokiečių gatvėje. „Tokia priemonė nebeskatintų pašalinių automobilių stovėjimo kieme siekiant išvengti rinkliavos mokėjimo gatvėje, o gyventojai turėtų galimybę gauti gyventojų leidimus ir tvarkingai statyti automobilius prie namų“, – aiškino „Susisiekimo paslaugų“ vadovė.

Kitas būdas – patiems gyventojams suteikti galimybę tvarkytis savo kieme suformuojant sklypą ir jame įrengti įvairias fizines kliūtis, taip apribojant pašalinių transporto priemonių statymą.

Gyventojai pritaria kiemų apmokestinimui

M. Gusarovienė teigimu, jeigu gyventojai pasirinktų pirmąjį variantą, kai renkama vietinė rinkliava, prieš apmokestinant automobilių statymą kieme būtų tvarkomos Vokiečių gatvės kiemų dangos, pastatyti atitinkami kelio ženklai ir pritaikytos specialios priemonės, kuriomis siekiama sutramdyti pašalinius vairuotojus. Tačiau apklausos rezultatai ir atskleidžia, kad daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių Vokiečių gatvės gyventojų pasisakė už rinkliavos taikymą jų namų kiemuose.

„Atsakymas vienareikšmiškas – tikrai sutinku, – teigia vienas iš Vokiečių g. gyventojų. – Tikrai nebūtų gaila sumokėti nustatyto dydžio mokestį ir žinoti, kad kiemo aikštelėje visada atsiras vieta automobiliui, nes dabartinė situacija – labiau nei apgailėtina. Automobiliai statomi trimis eilėmis, blokuojant vienas kitą, todėl nenuostabu, kad vietos statymui visai nėra“.

Kiti gyventojai taip pat pritaria kiemų apmokestinimui, grįsdami savo poziciją tuo, kad dėl užstatytų automobilių sunku patekti į namo laiptinę, arba kad pašaliniai vairuotojai elgiasi įžūliai, nesilaikydami nustatytos automobilių statymo tvarkos.

Apmokestinus automobilių statymą kiemuose, gyvenantieji rinkliava apmokestintose zonose, gali išsiimti lengvatinius leidimus statyti transporto priemones. Vienas butas gali gauti leidimą dviem automobiliams. Pirmajam leidimas metus statyti automobilį mėlynojoje zonoje, kuriai priklauso Vokiečių gatvė, kainuos 43 eurus, antrajam – 52 eurus. Gauti leidimą galima apsilankius „Susisiekimo paslaugų“ klientų aptarnavimo centre Gedimino pr. 9A, šalia Vinco Kudirkos aikštės.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video