Top Baneris

Skraidantys medžiai Rygos centre

2021 lapkričio 15 d.
ryga hoftTik SA
Klavs Loris nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Neseniai Rygoje įgyvendintas gerai žinomos Latvijoje architektų studijos „Open AD“ projektas, pabrėžiantis kaimyninės šalies sostinės unikalumą ir praturtinantis istoriškai susiklosčiusį urbanistinį kontekstą sodria žaluma.

Studijai „Open AD“ įgyvendinant daugiabučio projektą Rygos centre, buvo laikomasi trijų pagrindinių principų:

 • pagarba istoriškai susiklosčiusiam miesto architektūriniam kontekstui;
 • pažangių šiuolaikinės architektūros principų taikymas;
 • siekis grąžinti miestui daugiau gamtos.

Art nouveau pastatas su lauko erdve – bendruomeniškumui skatinti

Architektų teigimu, taip išsaugomas Art nouveau paveldas, kuriuo Ryga ypač turtinga, kartu išplečiant pastatą nauju tūriu. Ant originalaus XX a. pradžios pastato buvo užkeltas stiklinis antstatas su stiklinėmis fasadų sistemomis taip, kad jis tarsi įsitaisytų tarp kaimyninių pastatų, juos atspindėdamas. Kiekvienas komplekso butas turi savo balkoną, iš kurio atsiveria vaizdas į centrinį kiemą, su apeigų vietą primenančia vidaus erdve. Lauko prieglobstis skirtas paskatinti gyventojus išeiti už savo namų privatumo ribų, susisiekti tarpusavyje ir lėtai įsilieti į bendruomenę. Ši idėja atsispindi ir fojė bei bendrosiose patalpose.

Kalbant apie kokybinę pridėtinę projekto vertę, architektai teigia, kad šiuo projektu įgyvendintas svarbus sprendimas burti bendruomenę miesto centre, taip suteikiant jam gyvybės. „HOFT“ parodo, kad XXI a. miesto centrai vis dar gali būti labai gyvenami ir kad gyvenimas miesto bute derinamas su galimybe patekti į lauką ir įsilieti į bendruomenę“, – sako projekto kūrėjai.

HOFT Rygoje
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Medžiai balkonuose – pastato tapatybės pagrindas

„Skraidantys“ spygliuočiai ir bonsai – tai pagarbi ir šiuolaikiška Art nouveau interpretacija su gamtos įkvėptais motyvais ir novatoriškas būdas suteikti miestui daugiau žalumos. „Mes sukūrėme specialius stendus ir dėžes, kad jie galėtų tarytum skristi įvairiais lygiais, būti matomi bet kuriuo metu ir suteikti gyventojams komforto bei įkvėpimo. Jie yra pastato tapatybės pagrindas, atsispindi logotipe, grafiniame dizaine ir įėjimo į kiemą vartuose“, – sako architektai.

Pasak architektų, pastato vystytojai „R.Evolution City“ turi išskirtinį požiūrį į gyvenamąsias patalpas. Jų tikslas, kad „kiekvienas projektas būtų ne tik pastatas, bet ir asmenybė, turinti ypatingą atmosferą, sielą, charakterį ir energiją, idealiai tinkanti patogiam harmoningam gyvenimui“. Jie renkasi dirbti su architektais, kuriuos įkvepia gamta ir kurie gerbia aplinką.

HOFT Rygoje
HOFT 12 1

Art nouveau detalės interjeruose

Dėkinga „HOFT“ vieta leido atsiskleisti pastatui – greta esantys ryškiausi Rygos Art nouveau pavyzdžiai praturtina jo architektūrą, kurios gerąsias autentiškas savybes architektai ypač siekė pabrėžti. Kitoje gatvės pusėje esantys pastatai tampa tarsi paveikslai tuose kambariuose, kurių langai yra į gatvės pusę. Interjere taip pat buvo interpretuojamas Art nouveau stilius, renkantis formas, apdailos medžiagas, spalvas, paviršius, formas ir kuriant atitinkamą nuotaiką. Pavyzdžiui, bendrojo kambario lubos dekoruotos autentiškais karnizais, kurių nepavyko išsaugoti pagal pirminę paskirtį. Remiantis „Open AD“ filosofija, pastate gausu individualiai sukurtų detalių ir baldų. Netgi tokie elementai kaip žalvarinės durų lentos buvo specialiai užsakytos šiam objektui. Meno kūriniai yra originalūs vietinio menininko Klavo Lorio autoriniai darbai.

 • Objektas: daugiabutis „HOFT“ („House of Flying Trees“)
 • VIETA: Rygos miesto centrinė dalis, Strēlnieku iela 5
 • Vystytojas: „R.Evolution City“
 • Architektai: Zane Tetere-Sulce, Kristaps Sulcs, Dins Vecans, Undine Linde, Zane Legzdina (bendrovė „Open AD“)
 • Techninis projektas ir projekto valdymas: Dita Lapina, Edmunds Slavinskis, Ilze Rudzate, Ritvars Krastins (bendrovė „KROKS“)
 • Konstruktoriai: bendrovė „Velve“
 • Techninė priežiūra: „P.M.G.“
 • Medžių instaliacija: „Labie Koki“
 • Inžinerinė dalis: biuras „Būve un forma“
 • Statybos metai: 2020–2021 m.

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video