Top Baneris

Skraidančių medžių namai Rygoje

2021 rugsėjo 8 d.
ryga hoftTik SA
Klavs Loris nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Neseniai Rygoje įgyvendintas gerai žinomos Latvijoje architektų studijos „Open AD“ projektas, pabrėžiantis kaimyninės šalies sostinės unikalumą ir praturtinantis istoriškai susiklosčiusį urbanistinį kontekstą sodria žaluma. Rekonstruotame pastate puikiai subalansuoti sena ir nauja deriniai – išreiškiama pagarba Rygos istorijai ir miesto architektūriniam  bei kultūriniam savitumui, nemenkinant šiuolaikinių sprendimų.

Kaip teigia architektai, taip išsaugomas Art Nouveau paveldas, kuriuo Ryga ypač turtinga, kartu plečiant pastatą nauju tūriu. Ant originalaus XX amžiaus pradžios pastato užkeltas stiklinis antstatas su stiklinėmis fasadų sistemomis taip, kad jis tarsi įsitaisytų tarp kaimyninių pastatų, juos atspindėdamas. Kiekvienas komplekso butas turi savo balkoną, iš kurio atsiveria vaizdas į centrinį kiemą. Lauko prieglobstis skirtas paskatinti gyventojus išeiti už savo namų privatumo ribų, susisiekti tarpusavyje ir lėtai įsilieti į bendruomenę. Ši idėja atsispindi ir fojė bei bendrose patalpose.

hoft ryga
hoft ryga
hoft ryga

„Open AD“ studijai įgyvendinant daugiabučio projektą, buvo laikomasi trijų pagrindinių principų:

  • pagarba istoriškai susiklosčiusiam miesto architektūriniam kontekstui;
  • pažangių šiuolaikinės architektūros principų taikymas;
  • siekis grąžinti miestui daugiau gamtos.

„Skraidantys“ spygliuočiai ir bonsai medžiai – tai pagarbi ir šiuolaikiška Art Nouveau interpretacija su gamtos įkvėptais motyvais ir novatoriškas būdas suteikti miestui daugiau žalumos. „Mes sukūrėme specialius stendus ir dėžes, kad jie galėtų „skristi“ įvairiais lygiais, būti matomi bet kuriuo metu ir suteikti gyventojams komfortą bei įkvėpimą. Jie yra pastato tapatybės pagrindas, atsispindi logotipe, grafiniame dizaine ir įėjimo į kiemą vartuose“, – sako architektai.

Kalbant apie kokybinę pridėtinę projekto vertę, architektai teigia, kad šiuo projektu įgyvendintas svarbus sprendimas burti bendruomenę miesto centre, taip suteikiant jam gyvybės. „HOFT parodo, kad XXI amžiuje miesto centrai vis dar gali būti labai gyvybingi, o gyvenimas miesto bute – derinamas su galimybe patekti į lauką ir įsilieti į bendruomenę“, – teigia projekto kūrėjai.

Plačiau apie HOFT sprendimus skaitykite „Statyba ir architektūra“ spalio mėnesio žurnalo numeryje.

Objektas: daugiabutis HOFT („House of Flying Trees“)

Vieta: Rygos miesto centrinė dalis

Vystytojas: R.Evolution City

Architektai: Zane Tetere-Sulce, Kristaps Sulcs, Dins Vecans, Undine Linde, Zane Legzdina (bendrovė Open AD)

Techninis projektas ir projekto valdymas: Dita Lapina, Edmunds Slavinskis, Ilze Rudzate, Ritvars Krastins (bendrovė KROKS)

Konstruktoriai: bendrovė „Velve“

Techninė priežiūra: P.M.G.

Medžių instaliacija: Labie Koki

Inžinerinės sistemos: „Būve un forma“ biuras

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video