Top Baneris

Skirtas finansavimas dviem sostinės teritorijoms gaivinti

2017 vasario 13 d.
Vidaus reikalų ministerijos vizual.
Vidaus reikalų ministerijos vizual.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės savivaldybė pasirašė Misionierių sodo atkūrimo ir Vilnios pakrančių tvarkymo pietinėje teritorijoje projektų finansavimo sutartis. Iki 2019–2020 metų Vilniuje bus atgaivinta unikali Misionierių vienuolyno teritorija nuo Misionierių bažnyčios iki Vilnelės – čia atsiras edukacinių, kultūrinių erdvių. Vilnios pakrančių tvarkymo projektu bus atnaujinta Paplaujos–Paupio rajono viešoji infrastruktūra. Iš ES lėšų šiems abiems projektams bus skirta apie 5,7 mln. eurų.

Įgyvendinant Misionierių sodų projektą bus atkurta sodų sistema, istorinis reljefas su autentišku kraštovaizdžiu, atsiras kultūrinių erdvių. Atkurti sodai taps ne tik Paupio-Paplaujos rajono, bet ir viso Vilniaus traukos centru. Tikimasi, kad ši teritorija taps patraukli vieta investicijoms, verslo ir naujų darbo vietų kūrimui, o gyventojai džiaugsis gražia ir patogia gyvenamąja aplinka.

Vilnios pakrančių tvarkymo projekto metu bus atnaujinta Paplaujos-Paupio rajono viešoji infrastruktūra – įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai nuo Maironio iki Paplaujos g., rekonstruota dalis Kranto gatvės, įrengta žaidimų aikštelė, pėsčiųjų ir dviračių tiltelis, jungiantis Užupio ir Paupio rajonus, įrengta Vilnios šlaito viešoji erdvė, apšvietimas, mažoji architektūra, teritorija bus apželdinta.

Neabejojama, kad šie įgyvendinti projektai prisidės prie Vilniaus viešosios infrastruktūros pagerinimo, gyventojų srauto teritorijoje didėjimo, pagerės sąlygos verslo kūrimuisi ir plėtrai, padidės nekilnojamojo turto vertė, sumažės aplinkos tarša, pagerės rekreacinių zonų būklė, atsiras papildomų paslaugų ir aktyvaus laisvalaikio infrastruktūra.

Finansavimo sutartys pasirašytos su Centrine projektų valdymo agentūra.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video