Top Baneris

Skelbiamas Lukiškių kalėjimo komplekso nuomos konkursas (1)

2021 vasario 5 d.
Foto 6
Lukiškių kalėjimas.
Pasidalykite straipsniu

Turto bankas paskelbė šią savaitę perimto Lukiškių kalėjimo komplekso laikinos nuomos konkursą. Kompleksą planuojama išnuomoti dvejiems metams su galimybe nuomos periodą pratęsti. Pradinė komplekso rinkos nuomos kaina, kurią nustatė nepriklausomi turto vertintojai, – 0,97 euro už kvadratinį metrą be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Konkurso dalyvių paraiškų laukiama iki kovo 8 d.

„Mes nuosekliai ruošėmės šio objekto perėmimui ir tolesniam įveiklinimui. Po sausio pradžioje vykusios rinkos konsultacijos, įsitikinome, kad, nepaisant Covid19, susidomėjimas šio objekto nuoma išlieka, o rinkos dalyviai mato daug galimybių, kaip jis gali tapti gyva ir visuomenei atvira miesto dalimi. Todėl vos užbaigę perėmimo procedūras skelbiame nuomos konkursą. Mūsų siekis nuomininką atrinkti iki to momento, kai ribojimai susiję su Covid19 bus atlaisvinti ir kompleksą bus galima atverti visuomenei“, – viliasi Turto banko vadovas Mindaugas Sinkevičius.   

Konkurso nugalėtoju bus skelbiamas dalyvis, kuris atitiks kvalifikacinius reikalavimus bei pasiūlys didžiausią nuomos kainą.

Kvalifikaciniuose reikalavimuose numatyta, kad konkurso dalyvis privalo turėti negyvenamosios paskirties patalpų valdymo patirties, t.y. per pastaruosius dvejus metus nepertraukiamai valdė, naudojo ar administravo ne mažesnio nei 4 000 kv. m ploto negyvenamosios paskirties patalpas.

Konkursas organizuojamas, siekiant šį kultūros paveldo objektą kuo greičiau bent iš dalies atverti visuomenei, tad konkurso dalyviai yra įpareigoti pateikti numatomų veiklų planą. Komplekse bus galima vykdyti edukacines, kultūrines, menines, mokslines bei kitas veiklas. Nuomininkas taip pat privalės užtikrinti komplekso priežiūrą ir rūpintis pastatų vertingųjų savybių išsaugojimu. Lukiškių kalėjimo kompleksas laikinai išnuomojamas iki bus pasirengta ilgalaikiam jo įveiklinimui. 

Konkurso sąlygas galima rasti Turto banko puslapyje.

Ilgalaiko Lukiškių kalėjimo komplekso įveiklinimo galimybių studija numato, kad šioje vietoje turėtų atsirasti intelektualinių ir idėjinių mainų klasteris, kuriame susiejami ir skatinami skirtingų sektorių kompetencijų mainai, bendradarbiavimas ir dalinimasis resursais. Tai turėtų būti visiems atvira, telkianti ir visuomenės pažangą įgalinanti multikultūrinė erdvė, kurioje, bendradarbiaujant verslo, mokslo, kultūros ir meno veikėjams, puoselėjamos XXI amžiaus kompetencijos. Siekiama, kad uždara buvusi Lukiškių kalėjimo teritorija taptų istoriją saugančia, tačiau pažangios edukacijos ekosistema, veikiančia per aktyvius įvairių funkcinių, socialinių ir kultūrinių grupių mainus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Vienas

    2021-02-06, 10:23  

    Griaut ta kalejima reikia ir jo vietoje statyt kazka naujo. O dabar apie visokias nesamones su „multikulturine erdve” nusisnekama.

Rekomenduojami video