Top Baneris

Skelbiamas LRT būstinės Vilniuje architektūrinis konkursas

2021 liepos 6 d.
lrt būstinė konarskio konkursas
S.Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija skelbia atvirą architektūrinį konkursą LRT būstinės, esančios S. Konarskio g. 49 Vilniuje projektui.

Konkursą organizuojanti Lietuvos architektų sąjunga skelbia, jog su konkurso laimėtoju neskelbiamose derybose bus deramasi dėl sutarties, kurios apimtyje –VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija būstinės S. Konarskio g. 49, Vilniuje, projektinių pasiūlymų, techninio projekto, BIM modelio, pagrindinių pastato erdvių interjerų projekto parengimo, statybą leidžiančio dokumento gavimo bei statinio projekto vykdymo priežiūros paslaugos.

Naujasis LRT pastatas (t. y. esamas rekonstruojamas Lietuvos nacionalinio radijo pastatas ir naujasis LRT pastatas) yra orientuotas į esamus darbuotojų poreikius, tačiau apima ir medijos pokyčius ateityje. Projektas turi sutelkti administraciją, žurnalistus, turinio kūrėjus bei kitus, su turinio gamyba susijusius, specialistus vieningam darbui, naujovių skatinimui ir skirtingų specialistų bendradarbiavimui. Taip pat užtikrinti, kad LRT pastatas ir jo erdvės atspindėtų organizacijos misiją ir strategiją bei formuotų tinkamą įvaizdį.

lrt būstinė konarskio konkursas

Tikimasi, kad konkurso dalyviai sukurs įkvepiančią, patrauklią, reprezentatyvią ir ateities poreikius atitinkančią darbo aplinką; užtikrins visus su darbuotojų darbo efektyvumu, gerove ir sveikata susijusius aspektus; skatins naudotojų kūrybiškumą ir bendradarbiavimą; sieks tvarumo, naudoti ekologiškus pastato sprendimus bei atsinaujinančius energijos šaltinius jo inžinerinei infrastruktūrai aprūpinti; sukurs išskirtinį ir atpažįstamą architektūrinį objektą.

Prizai

Projekto konkurse pirmąsias 3 vietas užėmusius dalyvius numatyta apdovanoti piniginiais prizais (premijomis). Projekto konkurso laimėtojams apdovanoti iš viso skiriama 25 000 eurų, prizinį fondą išskirstant tokia seka:

I vietos laimėtojui – 12 000 eurų;
II vietos laimėtojui – 8 000 eurų;
III vietos laimėtojui – 5 000 eurų.

lrt būstinė konarskio konkursas

Vertinimo komisija

Mindaugas Pakalnis (komisijos pirmininkas) – architektas, Vilniaus m. savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vedėjas
Gintaras Balčytis – architektas, Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premijos laureatas
Audrius Ambrasas – architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas
Irena Kliobavičiūtė – architektė urbanistė, paveldosaugos specialistė
Monika Garbačiauskaitė – Budrienė – Generalinė direktorė
Liudvikas Gadeikis – LRT tarybos pirmininkas
Tomas Rytel – Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas

Vertinimo kriterijai

Bendra architektūrinė koncepcija ir architektūros išraiška, jos kokybė;
Urbanistinių sprendinių kokybė;
Esamo rekonstruojamo ir projektuojamo pastatų funkcionalumas, racionalus programos išdėstymas;
Projekto sprendinių ekonominis racionalumas (racionalus objekto sprendinių ir jo racionalios realizacijos kaštų santykis);
Ekologinių ir aplinkosauginių sprendimų potencialas.

Konkurso puslapis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video