Top Baneris

Skelbiamas konkursas turintiems verslo idėjų

2017 birželio 6 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.

Nuo birželio 1 dienos visi, turintys verslo, kuris grindžiamas inovacijomis ir naujausiomis technologijomis, kūrimo idėjų, kviečiami dalyvauti konkurse „Ieškomas inovatorius!“. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia idėjų atrankos konkursą, kuriame perspektyviausieji įsteigs naujų technologinių įmonių ir gaus projekto „InoSpurtas“ paslaugų.

„Vasarą MITA pasitinka su nauju konkursu ir kviečia visus inovatorius, studentus, naujų technologijų mėgėjus, kurie turi įdomių idėjų, tačiau nedrįsta įgyvendinti savo svajonių, sudalyvauti šiame konkurse. Atrinksime perspektyviausias idėjas ir suteiksime galimybę realizuoti svajonę – įkurti savo verslą “, – sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Fiziniai asmenys, siekiantys gauti paslaugų paketą, idėjas konkursui turi pateikti užpildydami supaprastintos formos paraišką iki rugpjūčio 7 dienos.

Idėjos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus: idėjos inovatyvumą ir išskirtinumą, jos galimą naują pritaikymą, mokslinių rezultatų naudojimą, vartotojų poreikių tenkinimą, naujų vartotojų, rinkų sukūrimą, technologijos konkurencinį pranašumą, produkto gamybos kaštų racionalumą, finansinį pagrindimą, galimybę patentuoti ar registruoti produkto dizainą. Kiekvieną idėją vertins ne mažiau kaip 3 kompetentingi ekspertai. Teikiamos idėjos turi atitikti Sumanios specializacijos prioritetus, tai yra būti inicijuojamos šiose srityse:

• energetika ir tvari aplinka;
• sveikatos technologijos ir biotechnologijos;
• agroinovacijos ir maisto technologijos;
• nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos;
• transportas, logistika ir informacinių ryšių technologijos;
• kūrybinga visuomenė.

Atrinktų idėjų teikėjai galės įsteigti įmonę, kuriai bus suteiktas pirmosioms įmonės veiklos 100 dienų inkubavimo paslaugos viename iš šių miestų – Vilniuje (Šiaurės miestelio technologių parke, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parke arba Visorių informacinių technologijų parke), Kaune (Kauno mokslo ir technologijų parke) ar Klaipėdoje (Klaipėdos mokslo ir technologijų parke).

Atsižvelgiant į tai, kad pradedantieji verslininkai neišvengiamai daro klaidų, jiems bus priskirti patyrę verslo konsultantai, kurie profesionaliai konsultuodami šių klaidų kiekį sumažins bei užtikrins spartesnį naujo produkto patekimą į rinką. Startuoliai galės prisistatyti MITA renginių metu, dalyvauti parodose. Patys perspektyviausi startuoliai turės galimybę pasinaudoti akseleravimo paslaugomis užsienyje.

Mokslo ir technologijų parkai teiks verslo plano parengimo, inkubavimo ir mentorystės paslaugas, konsultacijas technologijos vystymo, rinkodaros, intelektinės nuosavybės valdymo klausimais, atliks finansavimo šaltinių, partnerių ir investuotojų paiešką, padės išbandyti sukurtus sprendimus ir patikrinti praktinį jų veikimą. Parkai taip pat organizuos akseleravimo paslaugas Lietuvos ir užsienio centruose. Bus suteikiamos galimybės atlikti rinkos analizę, gauti konsultacijų dėl produkto pristatymo tarptautinėms rinkoms.

Plačiau apie konkursą skaitykite čia: www.mita.lt

Dėl papildomos informacijos apie projektą „InoSpurtas“, galima kreiptis į inovacijų vadybininką Tomą Vitkauską, tel. nr. +370 600 45 982 arba el. p. tomas.vitkauskas@mita.lt.

Komentarai