Vilniaus universitetas (VU) kviečia architektus siūlyti ambicingas architektūrines idėjas mokslo paskirties kompleksui Saulėtekio al. 9 pertvarkyti ir naujam Matematikos ir informatikos fakulteto pastatui statyti.
Vilniaus universiteto bendruomenė tikisi, kad konkurso metu bus sukurtas mokslo paskirties kompleksas, kurio išskirtinė architektūra papildys akademinį Saulėtekio miestelį, o erdvės skatins užeiti ir būti universitete, bendrauti, dalintis idėjomis. Daug dėmesio architektūriniuose sprendiniuose turėtų būti teikiama tvarumui ir viešųjų erdvių įvairovei, rašoma universiteto pranešime žiniasklaidai.
„Nauja moderni infrastruktūra yra būtina investicijų į mokslą ir studijas dalis, sudarant sąlygas aukščiausio lygio tyrimams ir siekiant konkuruoti tarptautiniu mastu. Tai dalis tolesnės Saulėtekio erdvės, kaip šiuolaikinio universitetinio miestelio, plėtros“, – sako Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.
Konkurso objektas įsikūręs Saulėtekio akademiniame miestelyje Vilniuje, Saulėtekio al. 9. Kompleksas bus pertvarkomas. Kompleksą sudaro trys lygiagretūs vienodu ritmu išdėstyti 8 aukštų grupinio mokymo auditorijų korpusai (autorius arch. Rimantas Povilas Dičius) ir dabartiniai Jungiamieji rūmai – prie korpusų galų pietuose prijungtas 2–3 aukštų srautinių auditorijų korpusas (autorius arch. R. P. Dičius) ir universiteto Informacinių technologijų paslaugų centras (autoriai arch. Giedrė Dindienė ir Julius Jurgelionis).
Šis kompleksas yra išskirtinis XX a. pabaigos architektūros pavyzdys, kuris atspindi to laikotarpio modernistines erdvės planavimo idėjas ir yra įdomus dėl eksterjero detalių, apdailos technikos. Architektai kviečiami perplanuoti šį objektą ir pritaikyti šiuolaikiniams universiteto bendruomenės poreikiams.
Naujas pastatas, planuojamas greta dabartinio komplekso, bus skirtas Matematikos ir informatikos fakultetui – vienam didžiausių VU, kuriame rengiami matematikos, informatikos, statistikos ir duomenų analitikos specialistai.
Konkurso metu tikimasi išrinkti projektą, pasiūlysiantį geriausius šiuolaikiškų mokymosi ir darbo erdvių sprendimus, kad jos skatintų tiek bendrauti ir bendradarbiauti, tiek būtų pritaikytos individualiam darbui. Naujasis fakultetas turėtų tapti tvarios architektūros ir universalaus dizaino pavyzdžiu Lietuvoje, kurio kiekvienas kvadratinis metras išnaudotas prasmingai ir protingai, kuriame judama sklandžiai, orientacija aiški, nereikia perteklinio ženklinimo ir kuriuo gali patogiai naudotis įvairių fizinių gebėjimų asmenys.
Konkurso darbų Vilniaus universitetas tikisi sulaukti 2025 m. vasario mėnesį. Konkurso nugalėtojams numatytas 100 tūkst. eurų prizinis fondas.
Konkurso darbus vertins tarptautinė komisija, kurią sudarys Vilniaus universiteto atstovai, Lietuvos ir užsienio architektai, turintys daugiametės darbo su mokslo įstaigų projektavimu patirties.
Visa informacija apie konkursą skelbiama Centriniame viešųjų pirkimų portale ir Vilniaus universiteto tinklalapyje: s09konkursas.vu.lt.