Top Baneris

Skaitmeninis Panevėžio miesto 3D modelis pristatomas tarptautinėje arenoje

2018 rugsėjo 14 d.
3D modelis, Panevėžio 3D modelis
Pasidalykite straipsniu

Pažangios iniciatyvos, kuriančios vertę miestui ir jo viešosioms erdvėms, nelieka nepastebėtos profesinės visuomenės. Išmaniojo miesto koncepcija, pasinaudojant Panevėžio 3D skaitmeninio modelio pavyzdžiu, bus pristatyta II tarptautinėje konferencijoje „Kas slypi už BIM. Baltijos turas 2018“, kuri vyks Taline, Rygoje ir Vilniuje. Pastarajame renginio dalyviai ir lankytojai turės galimybę virtualiai apsižvalgyti po atsinaujinantį Panevėžį.

Konferencijoje pranešimus skaitys Jungtinės Karalystės, Švedijos, Nyderlandų, Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai. Vienas iš Panevėžio miesto skaitmeninio modelio kūrėjų, „InRe“ projektų vystymo direktorius Arūnas Urbšys remsis Panevėžio patirtimi ir pateiks kaip pavyzdį tarptautinei visuomenei. Didžiulį susidomėjimą Panevėžio miesto skaitmeninio 3D maketo iniciatyva yra jau parodę latviai.

Kas yra tas 3D maketas ir kam jis reikalingas? Trimatė erdvė suteikia puikų įrankį tinkamai suvokti tikrą miesto erdvę, išanalizuoti projektus, siekiant didesnio objektyvumo, aiškumo užtikrinant darnų bei tvarų planavimą. Atsivėrusios plačios 3D modelio galimybės jau prisidėjo prie sėkmingo S. Eidrigevičiaus menų centro konkurso organizavimo. Jis suteikė įvairesnių įrankių kokybiškai vertinti konkursinius darbus, nuodugniau išnagrinėti trimatėje erdvėje.

Skaitmeninis 3D modelis toliau bus naudojamas tiksliau įvertinti būsimų projektų integraciją į aplinką, suprasti kontekstą ir kelti bendrą architektūrinę ir urbanistinę kokybę. Ypač naudingas bus investuotojams. Netrukus jis bus parengtas plačiau naudoti ir visuomenei.

Dabartinę versiją kviečiame apžiūrėti http://panevezys3d.lt/

Panevėžio miesto savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video