Top Baneris

Skaitmeninė statyba: ar su Singapūru mums pakeliui?

2016 balandžio 15 d.
VGTU nuotr.
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Apie pažangių šiuolaikinių technologijų plėtrą statybos procesuose Lietuvoje byloja jau pastatyti arba statomi gyvenamieji, visuomeniniai, susisiekimo infrastruktūros objektai, kurių projektavimui ir statybai yra naudojama statinio informacinio modeliavimo (ang. Building Information Modeling, BIM) metodologija, o viena inovatyviausių pasaulio valstybių, Singapūras, į skaitmeninį trimatį modelį perkėlė visą savo šalies plotą su jame esančiais pastatais. Šie ir kiti išmanieji pasiekimai bus pristatyti balandžio 29 dieną vyksiančiančioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2016. Vilnius“ parodos RESTA metu.

Singapūras siekia tapti pirmąja išmaniąja pasaulio valstybe. Viena pagrindinių užduočių – formuoti virtualų Singapūrą, kurio prioritetas būtų pastatų ir antžeminės bei požeminės infrastruktūros 3D modeliai bei žemėlapiai.

700 kvadratinių kilometrų aprėpiantis aukštos raiškos 3D Singapūro žemėlapis – žingsnis 3D kadastro sukūrimui. 3D kadastras yra itin svarbus Singapūrui, mat net 85 proc. žmonių ten gyvena aukštuminiuose pastatuose. Požeminė erdvė išnaudojama beveik maksimaliai, o poreikiai tik auga.

3D kadastro plėtotojų teigimu, šis projektas užtikrins efektyviausią pastatų ir žemės išnaudojimą, architektų ir projektuotojų darbo kokybę, pateiks patikimiausius, tiksliausius duomenis, kurie bus kur kas lengviau prieinami. Tai itin pasitarnaus miestų plėtrai ir planavimui, ypač kalbant apie sudėtingesnius požeminės plėtros projektus. Kadangi duomenys bus tikslūs ir patikimi, bus išvengiama dėl žemės ribų neapibrėžtumo kylančių konfliktų.

Į Vilnių pristatyti Singapūro 3D skaitmeninio modelio VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kvietimu atvyksta Dr. Victoras Khoo, šios valstybės Žemės tarnybos atstovas.

Savo pasiekimus, naudojant išmanius BIM metodologijos elementus ir taip didinant savo veiklos efektyvumą, konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2016. Vilnius“pristatys Lietuvos projektavimo ir statybos įmonės. Geriausi lietuviški projektai bus išrinkti pirmą kartą organizuojamame konkurse „Lietuvos BIM projektai 2016“. Konkursui buvo pateikta 20 projektų: daugiabučių namų, valstybinių kelių ir kitų.

Konferenciją organizuoja VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija. Renginio generaliniai rėmėjai – UAB „Baltnetos komunikacijos“ ir AB „YIT Kausta“.

vgtu_plansete_1

„Skaitmeninės statybos technologija Vakarų Europos, Skandinavijos šalyse tampa neatsiejama efektyvumo siekiančių įmonių veiklos dalimi. BIM pasiteisina įgyvendinant bet kokį statybos projektą, pradedant inžineriniais projektais, mokyklomis ir darželiais, prekybos centrais, baigiant gyvenamųjų namų statybomis. Lietuvoje BIM žengia dar tik pirmuosius žingsnius, todėl šiuo metu itin svarbus dalinimasis informacija ir gerąja patirtimi. Galima tikėtis, kad augant konkurencijai rinkoje ir mūsų šalyje BIM ne tik padės įmonėms dirbti efektyviau, bet ir padidins sektoriaus skaidrumą“, – teigia „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Parodoje RESTA, kurios pagrindine tema paskelbta skaitmeninė statyba, šiemet balandžio 27–30 dienomis taip pat veiks specialiai BIM ir kitiems išmaniems naujų technologijų sprendimams skirta parodų salė, vyks nemokami renginiai Skaitmeninės statybos prezentacijų centre.

Daugiau informacijos – www.skaitmeninestatyba.lt

Viešoji įstaiga „Skaitmeninė statyba“ – organizacija, jungianti statybos sektoriuje veikiančias asociacijas, skirta Lietuvos statybos skaitmenizacijos proceso koordinavimui. Skaitmeninė statyba įgyvendinama pasitelkiant statinio informacinį modeliavimą (BIM). Tai procesas, kurio metu yra kuriamas vientisas informacinis statinio modelis, sujungiantis visas statinio projektines dalis ir jo gyvavimo ciklus, nuo projekto iki pat nugriovimo.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video