Top Baneris

Šiuolaikiškas baro istorijos tęsinys

2019 liepos 11 d.
„Le Kiki“
Interjero idėja – atnešti dalelę Prancūzijos. Leono Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvių architektėms Miglei Surdokaitei ir Sandrai Marijai Sabaliauskaitei patikėta užduotis – suprojektuoti baro „Le Kiki“ Rygoje interjerą konkretaus ploto erdvėje. Lietuvių kurtas interjeras – modernus ir drąsus, su idėja į interjerą atnešti dalelę Prancūzijos.

Žmonės ateina čia ne tik išgerti kokteilio ir pabendrauti, bet ir savęs parodyt, kitų pasižiūrėti. „Le Kiki“ aplinka įpareigoja būti pasitempusiam, taigi, akių kontaktas tapo svarbiausia detale, projektuojant interjerą.
Dėmesys spalvoms ir detalėms

Pastatas, kuriame įsikūrė baras „Le Kiki“, yra Rygos istoriniame senamiestyje, griežtai saugomas paveldosaugininkų. Iki prasidedant baro „Le Kiki“ istorijai, čia veikė klubas „Pashkevich jazz Club Riga“, tad patalpų iš esmės neteko keisti, tik sukurti naują erdvių vaizdą.

Interjero architekčių pasirinkta koncepcija – kokteilių baras su naktinio klubo nuotaika. Kadangi baro erdvė nedidelė – 80 kv. metrų, pagrindiniai pokyčiai, kurių ėmėsi interjero architektės, buvo baro stalą pastatyti patalpos centre ir pakeisti įėjimą į sanitarinio mazgo zoną, visiems kitiems pokyčiams erdvėje pakako apdailos sprendimų.

Klientas, anot „Mood&More“ komandos, kūrė aiškią istoriją apie ekstravagantišką ir drąsią prancūzaitę, jos feministišką aurą. Taigi, drąsiai istorijai reikėjo drąsių, ryškių, sykiu saldžių sprendimų. Baldams pasirinkto aksomo spalvos drąsios, bet žaismingos: vyrauja žydra, rožinė, violetinė, tekstūros pojūtis – švelnus. Interjero autorių žodžiais, aksomas – reikli medžiaga, tačiau, norint išskirtinio jausmo ir vaizdo, praktiškumui tenka nusilenkti prieš estetiką.

Pagrindinė interjero idėja – sukurti drąsią ir saldžiai menišką erdvę. Leono Garbačausko nuotr.

Pagrindinė interjero idėja – sukurti drąsią ir saldžiai menišką erdvę. Leono Garbačausko nuotr.

Jaukumo kūrimas turi savo paslaptis

Savanorių pr. 214, LT–50001, Kaunas
Tel. +370 37 777 947
Mob. +370 698 48 901
El. p. renversa@gmail.com

celestina logo 1

Erdvė bendrauti

Pagrindinė interjero idėja – sukurti drąsią ir saldžiai menišką erdvę, apjungiant paryžietiškus elementus ir Niujorko Soho rajono akcentus.

Įkvėpta paryžietiškos nuotaikos, „Mood&More“ komanda susitelkė į istoriją, kuri vyksta įžengus į barą. „Žmonės ateina čia ne tik išgerti kokteilio ir pabendrauti, bet ir savęs parodyt, kitų pasižiūrėti. „Le Kiki“ aplinka įpareigoja būti pasitempusiam, taigi, akių kontaktas tapo svarbiausia detale, projektuojant interjerą. Atsižvelgusios į tai, norėjome sukurti centrinį išskirtinį barą, kuris valdytų srautus, leistų stovint prie baro matyti visą publiką“, – komentavo viena projekto autorių S. M. Sabaliauskaitė.

Juodos spalvos baro stalo fasado idėja atkeliavo iš Niujorke esančių menininkų erdvėse naudojamų metalinių apvalių elementų. Prie baro stalo sustatyti aukštesni minkštasuoliai tam, kad žmonės, sėdintys prie staliukų, taip pat matytų, kas vyksta patalpoje.

Elegantiški veidrodžiai ant sienų leidžia matyti vis kitus elementus. Kadangi pagrindinės įėjimo durys yra arkos formos, įėjimas į sanitarinę zoną šią idėją pratęsia. Staliukai bare dviejų spalvų – dramatiško tamsaus ir spalvoto marmuro, simbolizuojančio prancūzaitės charakterį: ji, pasak interjero architekčių, viena vertus, tamsi akiplėšiška vilioklė, antra vertus, nekaltai žaisminga.

Apšvietimas „Le Kiki“ erdvėse įvairuoja: virš staliukų sukabinti akcentiniai šviestuvai, dekoratyvieji, saldainius primenantys geltonos spalvos šviestuvai sumontuoti ant sienų.
Žaluma – neatsiejama detalė, primenanti apie Paryžiuje žydinčius sodus, medžius, gėles, kuriais puošiami namai, terasos ir vijokliais apaugusios sienos. Leono Garbačausko nuotr.

Žaluma – neatsiejama detalė, primenanti apie Paryžiuje žydinčius sodus, medžius, gėles, kuriais puošiami namai, terasos ir vijokliais apaugusios sienos. Leono Garbačausko nuotr.

Virš baro stalo ir nuo lubų nuleisti dirbtiniai augalai suteikia gyvumo ir žaismingumo erdvėms, žaluma ir žiedai pasitinka vos tik įžengus pro „Le Kiki“ duris. Žaluma – neatsiejama detalė, primenanti apie Paryžiuje žydinčius sodus, medžius, gėles, kuriais puošiami namai, terasos ir vijokliais apaugusios sienos. Dėmesį atkreipia ir atvirų inžinerinių sistemų estetika.

Patalpose išsaugota esama grindų danga – medžio lentos, tik jos atnaujintos, panaudojant tam tikrą ornamentą, žaidžiant su skirtingais medžio beicais ir juodais dažais.

Baro erdvės kompaktiškos, 80 kv. metrų ploto, todėl pagrindinė erdvė – baro zona, papildomai suprojektuota keleto kvadratinių metrų įėjimo ir sanitarinė zona, su bendrąja erdve. Visos funkcinės personalo ir techninės patalpos – rūsyje. Sanitarinėje zonoje vyrauja santūrios, dramatizmo įnešančios spalvos, masyvūs veidrodžiai ir geometriškumą pabrėžiančios LED apšvietimo juostos.

Apšvietimas „Le Kiki“ erdvėse įvairuoja: virš staliukų sukabinti akcentiniai šviestuvai, dekoratyvieji, saldainius primenantys geltonos spalvos šviestuvai sumontuoti ant sienų. Šilto gintarinio atspalvio LED apšvietimas paslėptas po veidrodžiais, baro stalo apačioje, po auksiniu viršbariu. Šis apšvietimas tampa vienu pagrindinių apšvietimo šaltinių bare naktį.

Sanitarinėje zonoje vyrauja santūrios, dramatizmo įnešančios spalvos. Leono Garbačausko nuotr.

Sanitarinėje zonoje vyrauja santūrios, dramatizmo įnešančios spalvos. Leono Garbačausko nuotr.

Sanitariniame mazge išklijuotos portugališkos rankų darbo plytelės „Atelier“ ir tikru auksu dengti ispanų grupės „Porcelanosa“ profiliai „Butech“.

www.interjerosala.lt

interjero sala logo 1

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2019 birželis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video