Top Baneris

Šiuolaikinis vonios įrangos dizainas su istoriniu pagrindu

2022 gegužės 24 d.
Modernus vonios kambarys su istoriniu akcentu
Pasidalykite straipsniu

Dizainerio Roberto Palombos vardas – puikiai žinomas besidomintiems pramoniniu dizainu ir architektūra. Roberto kartu su žmona Ludowica, pagrindine jo pagalbininke kūryboje, valdo dizaino namus „Palomba Serafini Associati“ (PS+A), kuriant žinomiems pasaulio prekės ženklams ir gamintojams – tokiems, kaip „Ideal Standard“, „Kartel“, „KIA“, „Samsung“ ar „Versace“.

Nuo pat studijos įkūrimo 1994 m, „Palomba Serafini Associati“ išskirtinis bruožas yra gebėjimas atspindėti ir papildyti šiuolaikinius visuomenės ir vartotojų poreikius, naudojant istorines ir kultūrines dizaino šaknis. Tai duoda rezultatų, sujungiant praeitį su ateitimi. Dėl šio unikalaus ir asmeninio požiūrio dizaineriai yra ypač jautrūs funkcinei objektų paskirčiai ir būtinybei kurti ilgalaikius produktus.

Ludovica ir Roberto Palomba vonios kambario dizainas

Kokybe garsėjantis vonios kambario produktų gamintojas „Ideal Standard“ (Belgija) savo gaminamų produktų prioritetais laiko funkcionalumą ir patvarumą. Ir ne tik – kokybiškas bei laikmetį atitinkantis dizainas visada buvo svarbus šiai daugiau nei 100 metų veikiančiai įmonei. „Ideal Standard“ nuolatos bendradarbiauja su lyderiaujančiais pasaulio dizaineriais – kolekcijas šiai įmonei kūrė tokie žinomi autoriai, kaip Gio Ponti ar Achille Castiglioni. Nuo 2019 metų vyriausio dizainerio pareigas užima ir visų naujų kolekcijų kūrimui „Ideal Standard“ įmonėje vadovauja Roberto Palomba.

Roberto savo prisijungimą prie „Ideal Standard“ kolektyvo visu pirma grindžia emociniu ryšiu. Jis užaugo namuose naudodamas „Conca“ kolekcijos praustuvą, kurį tuo metu „Ideal Standard“ įmonei kūrė garsus italų dizaineris Paolo Tilche. Šią praustuvo formą Roberto laiko stilinga, bet tuo pačiu labai praktiška. Tai produktas, kuris idealiai tinka kasdieniam naudojimui. Prisijungus prie „Ideal Standard“, Roberto išsikėlė tikslą atkurti „Conca“ kolekciją ir ją padaryti centrine vonios kambario ašimi. Tam buvo pasitelktos naujausios technologijos keramikos produktų gamyboje. Jų dėka „Conca“ pasižymi plonomis sienelėmis, mažo lenkimo spindulio kampais ir kasdieniam naudojimui pritaikyta forma. Akis mato šiuolaikiškas linijas ir formas, o funkcijos kokybė – dar labiau ištobulinta.

„Ideal Standard“  įmonės produktus dizaineris vertina kaip vonios kambario įrangos paveldo tęstinumą, tarsi šios industrijos DNR elementą. Jis stengiasi išlaikyti Gio Ponti ir Achille Castiglioni sukurtas pagrindines įmonės dizaino vertybes ir kurti šiuolaikiškus produktus. Jo nuomone, istorijos ir kultūros tąsa naujuose produktuose yra tikroji pramoninio dizaino užduotis. Žinoma, nauja vartotojo patirtis ir su ja susijusios emocijos taip pat yra svarbios. Todėl Roberto stengiasi išnaudoti šiuolaikines technologines galimybes, nustebinti moderniomis kompozicijomis ar proporcijomis, derinamomis su produkto funkcija ir jo kuriama ilgalaike verte. Anot dizainerio, emocija yra perteikiama apgalvotos funkcijos dėka.

Conca washbasin Conca furniture Matt Sunset finish Conca mixer 1
Naujosios „Conca“ kolekcijos gaminiai, įkvėpti jų istorinių pirmtakų, kuriais dizaineris naudojosi dar vaikystėje

Sąžiningumą, paprastumą ir supratingumą Roberto išskiria kaip „Ideal Standard“ DNR pagrindą. Jis mano, kad kuriant kasdien naudojamus produktus, reikia būti labai atsakingam. Nėra galimybės blaškytis ar eksperimentuoti su klientais. Smalsumas yra labai svarbi dizainerio savybė,  jis turi domėtis kasdienos procesais ir padaryti juos dar patogesniais, kitaip tariant, pagelbėti vartotojui, palengvinti jo buitį. To Roberto išmoko daugiau nei 25 metus kurdamas kasdien supančius žmones daiktus.  

 

handshake PARTNERIO TURINYS

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video