Top Baneris

2013 rugsėjo 16 d.
Pasidalykite straipsniu

Kauno  „Žalgirio“ arenos GALA amfiteatre prasideda ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO rengiamas dešimtasis pokalbių ciklas „MIESTAS ir VANDUO“. Jis skiriamas aptarti vandens kaip gamtinio elemento reikšmę bei įtaką procesams mieste. Ciklas yra Kauno architektūros festivalio  (KAFe 2013) dalis.

Apie nuolatinį ir neišvengiamą visuomenės ryšį su vandeniu liudija tai, kad dauguma miestų nuo seno kūrėsi prie upių, jūrų ar ežerų. Natūralių vandens telkinių artumas formuoja miestų audinio struktūrą, daro įtaką architektūros estetinei, funkcinei bei simbolinei prasmei. Tačiau spartėjantys urbanistiniai procesai bei kintanti miesto koncepcijos samprata verčia naujai apmąstyti šiuolaikinio miesto santykį su vandeniu.

Nepaisant to, kad vandens telkinių buvimą miestuose jaučiame kiekvieną dieną, šia tema Lietuvoje kalbama nedažnai. Ciklo kuratoriai architektai Vita Soltonaitė ir Paulius Vaitiekūnas klausia ir kviečia diskutuoti: „Ar vanduo (natūralūs vandens telkiniai) turėtų keisti nusistovėjusias miesto audinio erdves? Koks vaidmuo tektų vandeniui miestuose, įsikūrusiuose toliau nuo upių ar jūrų? Kokie demokratiškos erdvės scenarijai galėtų būti integruojami vandens ir miesto sąlyčio taškuose?“

Pokalbių metu į miesto ir vandens santykį, jo transformacijas bėgant laikui ir keičiantis geografijai pažvelgsime kartu su penkiais išskirtiniais pašnekovais iš Lietuvos ir užsienio.

Pokalbių ciklo programa:

Rugsėjo 18 d. (trečiadienis), 19 val.

„Miestas tarp upių“ – pokalbis  apie gyvenimą prie upių. Kas jį daro spalvingą?

Prof. Jurgis Rimvydas Palys
architektas, urbanistas (Lietuva)
__

Rugsėjo 26 d. (ketvirtadienis), 19 val.

„Miestai ant vandens“ – vienintelio pasaulyje architektūros biuro projektuojančio tik ant vandens idėjos

Remko van Buren
architektas (Nyderlandų Karalystė)
__

Spalio 2 d. (trečiadienis), 19 val.

„Vandens amžius: priemonės veikti“ – diskusija apie šiuolaikinio žmogaus ir jį supančios aplinkos santykį

Prof. Gediminas Urbonas
menininkas, Masačusetso technologijos instituto (MIT) profesorius (Lietuva/JAV)
__

Spalio 10 d. (ketvirtadienis), 19 val.

„Viduržemio jūros regionas: klastotojų istorija“ – neordinarūs veiksmų scenarijai Viduržemio jūros pakrantėje

Bernard Khoury
architektas (Libanas)
__

Spalio 16 d. (trečiadienis), 19 val.

„Pavojaus grožis“ – ką reiškia išmokti gyventi šalia vandens

Marco Vermeulen
architektas, urbanistas (Nyderlandų Karalystė)

Pokalbiai vyksta Kauno  „Žalgirio“ arenos GALA amfiteatre, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaune. Renginiai nemokami. Pokalbiai filmuojami, video įrašai titruojami lietuviškai ir angliškai ir talpinami www.archfondas.lt.

Renginio rėmėjai:  Kultūros rėmimo  fondas, „Velux“, „Serfas“, „Doleta“, „Kausta“, „Dangų studija“. Renginio pratneriai:  „KAFe 2013“  ir Kauno „Žalgirio“ arena.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video