Top Baneris

Šiųmetis „Co-urbanism“ – dar kartą apie viešųjų erdvių plėtrą

2017 kovo 13 d.
„Raidžių ganymas“ – intervencija, organizuota „Laimikio“ ir draugų, Europos aikštėje, Vilniuje 2013 metais.
„Raidžių ganymas“ – intervencija, organizuota „Laimikio“ ir draugų, Europos aikštėje, Vilniuje 2013 metais.
Pasidalykite straipsniu

Šįmet trečiąsyk vyksiantis renginys „Co-urbanism“ bendram tikslui ir vėl suburs įvairių sričių atstovus, dirbančius miesto erdvių ir miesto bendruomenių plėtros srityse. Renginio metu jie galės pasidalyti patirtimi, iššūkiais ir poreikiais plėtojant viešąsias miesto erdves bei užtikrinant miestiečių dalyvavimą priimant sprendimus.

Pastaruoju metu gyventojai įvairioms priemonėmis reiškė savo nepritarimą kai kuriems planuojamiems įgyvendinti projektams. Galbūt į projektavimo procesą bendruomenes įtraukus kuo anksčiau panašių „sukilimų“ sumažėtų?

Renginio organizatorius domina praktiniai metodai plėtojant miesto erdves kartu su gyventojais, neformalaus ugdymo metodai ir kultūriniai projektai, orientuoti į aktyvų miesto pažinimą, kūrybiniai eksperimentai viešosiose erdvėse, alternatyvios žiniasklaidos platformos, skirtos miesto problemoms, ir dauguma kitų temų.

Praėjusiais metais gvildenta „Bendradarbiavimo jungčių mieste“ tema, daugiausia dėmesio skirta bendradarbiavimo erdvių organizavimui. Tarp skaičiusiųjų pranešimus buvo iniciatyvos „Gatvės gyvos“ sumanytojas Albertas Kazlauskas, Antakalnio daržo įkūrėjas Mindaugas Danys, Jekaterina Lavrinec ir kiti.

Norintieji skaityti pranešimus šiemet, juos dar gali suspėti pateikti iki kovo 17 d., laiško pavadinime nurodydami „Co-urbanism 2017“, o laiške – savo temą, kelių sakinių aprašymą ir trumpą savo arba atstovaujamos organizacijos pristatymą (pranešimus siųsti adresu: Jekaterina.Lavrinec@gmail.com).

Renginys vyks balandžio 7 d., konferencijų salėje „Swedbank“ būstinėje Konstitucijos pr., Vilniuje.

„Co-urbanism 2o16“.

„Co-urbanism 2o15“.

Organizatoriai kviečia dalyvauti aktyvius miestiečius, urbanistus, architektus, menininkus, valstybės ir savivaldybės institucijų, nevyriausybinių, mokslo ir mokymo organizacijų, bendruomenių atstovus, studentus ir moksleivius.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video