Top Baneris

Šiųmečiame sostinės biudžete – daugiau lėšų aplinkos kokybei gerinti

2017 vasario 1 d.

Šiandien sostinės taryba pritarė 2017 metų biudžetui – jis 19,9 mln. eurų (4,1 proc.) didesnis nei praėjusiais metais, ir sieks 510,5 mln. eurų. Šįmet biudžete numatytos išlaidos bus skiriamos svarbiausiems vilniečių poreikiams: mokyklų ir darželių renovacijai, vaikų ir suaugusiųjų ugdymui, modulinių vaikų darželių kūrimui, patogesniam viešajam transportui, gyvenamosios aplinkos gerinimui ir kt.

„Šių metų biudžetas suplanuotas taip, kad ir toliau būtų išlaikytas finansinis tvarumas, ir gerėtų gyvenamoji aplinka, todėl skirsime lėšų toms sritims, kurios aktualios vilniečiams kasdien: modulinių vaikų darželių kūrimui, patogesniam viešajam transportui, mokyklų ir darželių renovacijai, naujų šaligatvių įrengimui, jaukių ir patogių viešųjų erdvių kūrimui daugiabučių rajonuose, pasodinsime mieste daugiau medžių. Skirsime daugiau dėmesio ir savivaldybės būsto fondo plėtrai, ir jo kokybės gerinimui, lėšų būtiniausioms priemonėms darželiuose, mokyklose – visa tai ir atsispindi biudžeto projekte,“ – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šįmet sostinės biudžete didėja skiriamos lėšos švietimui, ugdymui: šioms sritims bus skirta 240,1 mln. eurų (17,3 mln. daugiau nei pernai), kultūros ir sporto plėtrai – 13,7 mln. eurų (1,3 mln. daugiau nei pernai) ir aplinkos apsaugai – 21,7 mln. eurų (5 mln. daugiau nei pernai).

vilnius atsinaujina 2017 1

Biudžeto projekte – racionaliai suplanuotos išlaidos realiems darbams: šįmet planuojama sukurti iki 1 000 naujų vietų darželiuose, išasfaltuoti ne mažiau kaip 45 kilometrus gatvių, įrengti bei suremontuoti apie 15 kilometrų šaligatvių, sutvarkyti ne mažiau kaip 460 įvažiavimų į kiemus, pabaigti įrengti 10 skverų daugiabučių rajonuose ir pradėti dar 10 naujų. Šįmet numatyta nemažai darbų ir susisiekimui mieste gerinti – planuojama atnaujinti autobusų ir ekologiškų troleibusų parką, per 2017–2018 įrengti apie 25 kilometrus naujų dviračių takų ir suprojektuoti dar apie 20 kilometrų naujų dviračių takų.

2017 metais planuojama sukurti net iki 1 000 naujų vietų darželiuose (pernai buvo sukurta 700 vietų naujuose valstybiniuose darželiuose). Plėtra bus vykdoma statant modulinius priestatus prie darželių, išnaudojant turimas savivaldybės patalpas – savivaldybė planuoja tam skirti iki 10,6 mln. eurų (iš jų 3,8 mln. eurų – savivaldybės biudžeto lėšos). Be to, numatyta skirti 1,6 mln. eurų 286 švietimo įstaigų pastatų avariniams remonto darbams atlikti.

Miesto infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos gerinimui šįmet numatytas 90,8 mln. eurų finansavimas. Už skirtas lėšas planuojama sutvarkyti viešąsias erdves mieste – bus atkuriamas Reformatų sodas ir tvarkomos erdvės Architektūros parke – tam numatyta skirti daugiau kaip 600 tūkst. eurų. Be to, mieste bus pasodinta daugiau medžių – vien tik savivaldybės lėšomis (daugiau kaip 78 tūkst. eurų) bus pasodinta apie 200 medžių, tam jau dešimtmetį nebuvo skiriama lėšų.

Kultūros ir sporto plėtrai 2017 metais bus skiriama 13,7 mln. eurų. Naujo 25 m baseino Vilniuje statybai bus skirti 3 mln. eurų. 20-iai sporto aikštelių prie mokyklų ir viešose miesto erdvėse įrengti bus skirta 300 tūkst. eurų.

Biudžeto pristatymo skaidrės:

Komentarai