Top Baneris

Siūloma keisti reikalavimus architektams, norintiems eiti statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovų pareigas (1)

2023 balandžio 6 d.
architektams norintiems eiti statinio statybos technines veiklos pagrindiniu sriciu vadovu pareigas
Pexels nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinimui Architektų atestavimo ir teisės pripažinimo tvarkos aprašo pakeitimus, kurie išplečia kvalifikacinius reikalavimus architektams, siekiantiems eiti ypatingojo ir neypatingojo statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovų pareigas.

Šie pokyčiai numatyti 2022 m. gruodžio 9 d. patvirtintame naujos redakcijos Statybos įstatyme.

Numatoma, kad siekiantiems gauti atestatą, suteikiantį teisę eiti ypatingojo ir neypatingojo statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovų pareigas, architektams į reikalingą profesinę patirtį bus įskaičiuojama darbo patirtis valstybės ir savivaldybių institucijose vykdant veiklą architektūros, statybos ar statybos valstybinės priežiūros srityse. 

Priėmus šiuos pakeitimus tikimasi ne tik deramai įvertinti viešajame sektoriuje dirbančių architektų žinias, patirtį ir profesinį indėlį į kuriamos aplinkos kokybę, bet ir pritraukti daugiau kvalifikuotų specialistų į valstybės tarnybą valstybės ir savivaldybių institucijose, dirbančiose su statiniais ir jų architektūra, ir taip pagerinti viešojo administravimo sprendimų kokybę, teigiama ministerijos pranešime spaudai.

Profesinė patirtis valstybės tarnyboje bus pripažįstama tik su sąlyga, kad pagal užimamas pareigas buvo tiesiogiai dalyvauta išduodant, rengiant, derinant ar tvirtinant tam tikrus statinio projektavimo, statybos sričių dokumentus – projektinius pasiūlymus, specialiuosius reikalavimus, specialiuosius architektūros reikalavimus, statybą leidžiančius dokumentus, statybos užbaigimo aktus, deklaracijas apie statybos užbaigimą.

Taip pat, jeigu buvo dalyvauta rengiant normatyvinius statybos techninius, statinio saugos ir paskirties dokumentus. Arba jei asmuo dalyvavo rengiant architektus ar statybos inžinierius studijų ir mokslo įstaigoje, turi mokslo laipsnį ar pedagoginį vardą. Visų nurodytų darbų ataskaita turės būti patvirtinta kvalifikuoto architekto.

Darbo patirties valstybės ir savivaldybių institucijose trukmė bus skaičiuojama kaip ir profesinės patirties trukmė. Baigę architektūros studijas asmenys turėsi išdirbti valstybės tarnyboje ne trumpiau nei 2 metus, jei siekia gauti neypatingojo statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovų atestatą ir ne trumpiau nei 5 metus, jei ypatingojo statinio.

Dabar architektams, siekiantiems eiti ypatingojo ir neypatingojo statinio statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovų pareigas, kvalifikaciniuose profesinės patirties reikalavimuose numatyta būtinybė turėti profesinės patirties atitinkamoje veiklos srityje, o darbo trukmė skaičiuojama pradedant nuo išsilavinimo įgijimo dienos.

Taip pat patikslintas dokumentų, kuriuos reikia pateikti kartu su prašymu, sąrašas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Geras pavyzdys užkrečia

    2023-04-06, 21:55  

    Manau,kad darbo patirtis valstybės ( pavyzdžiui, Sveikatos apsaugos ministerijoje) ir savivaldybių ( sveikatos apsaugos skyriuose) medicininį išsilavinimą turintiems asmenims turėtų būti įskaičiuojama, norint įgyti, pavyzdžiui, širdies chirurgo licenciją.

Rekomenduojami video