Siūlo labiau visuotinį NT mokestį   

Siūlo labiau visuotinį NT mokestį   

NT mokestis
Unsplash nuotr.

Vyriausybei siūlant naują gyventojų nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimą ir kartu teigiant, jog maždaug pusė šalies gyventojų šio mokesčio nemokėtų, Lietuvos bankas (LB) siūlo labiau visuotinį mokesčio variantą.    

Banko atstovas sako, kad pagal dabar siūlomą modelį skirtingose savivaldybėse už tą patį NT galėtų būti mokamas skirtingas mokestis, todėl jis galėtų būti „gerokai teisingesnis“.

„Norėtume, kad NT mokestis galėtų būti labiau visuotinas. Šiuo metu, mūsų vertinimais, ne daugiau 50 proc. viso NT bus neapmokestintas. Gali susiklostyti gana tokia keista situacija, kada skirtingose savivaldybėse už tą patį NT būtų mokamas skirtingas mokesčio dydis“, – trečiadienį Seimo Audito komitete teigė LB Ekonomikos departamento Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyriausiasis ekonomistas Vaidotas Tuzikas.

„Mūsų manymu, dabartinis siūlymas turi trūkumų ir galėtų padarytas gerokai teisingesnis. Manome, kad vis dėlto dar yra tam tikros erdvės, kurioje norėtume pamatyti ryžtingesnius sprendimus“, – pabrėžė V. Tuzikas. 

Seimo vicepirmininkas, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas anksčiau yra sakęs, kad Vyriausybės siūlomas naujas NT mokestis, tikėtina, nebus priimtas Seime.  

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis anksčiau teigė, jog neteisinga neapmokestinti dalies NT savininkų.  

Finansų ministerija siūlo, kad NT mokestis būstui, kurio vertė siekia 1–2 medianas (vidutinė būsto vertė konkrečioje savivaldybėje), būtų taikomas 0,06 proc. tarifas, o viršijus dviejų medianų vertę – 0,1 procento.

Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, mokesčio pusė šalies gyventojų nemokėtų, o likusi dalis mokėtų vidutiniškai 14 eurų per metus.

BNS

Temos: NT mokestis

1 komentaras. Leave new

  • pasiūlymas
    2023-05-24 15:19

    Gal Lietuvos bankas galėtų užsiimti savo tiesioginėmis funkcijomis- pavyzdžiui ,labiau kontroliuoti komercinių bankų veiklą, įkainių už jų paslaugas , palūkanų už paskolas augimą ir pan., o ne siūlyti su jo tiesioginėmis funkcijomis nesusijusių pasiūlymų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.