Top Baneris

Sistema GEALAN–KUBUS® – nauja era plastikinių langų rinkoje

2018 kovo 9 d.
gealan kubus
Pasidalykite straipsniu

Vertinant pastato šiluminius parametrus viena silpniausių grandžių neretai įvardijami langai. Esą apskaičiuota, kad per šias konstrukcijas statinys gali prarasti iki 70 proc. šilumos. Per daugelį metų susiformavusias nuostatas ir stereotipus ryžtingai laužo nepailstantys inovacijų kūrėjai: Vokietijos koncerno GEALAN konstruktoriai neseniai pristatė statybų rinkos sensaciją – unikalią sistemą GEALAN–KUBUS®.

Šilčiausi plastikiniai langai Lietuvoje

Nuosekliai aukštyn kylant pastatų energinio naudingumo parametrų kartelei, daugelis statytojų, statybos medžiagų ir produktų gamintojų priversti vis iš naujo peržiūrėti griežtėjančių reglamentų nuostatas. Tačiau koncernas GEALAN vadovaujasi kiek kitokiu principu – žengti netgi ne kartu su statybų rinkos poreikiais, o bent žingsniu pirmiau.

Bemaž prieš porą metų pirmąkart parodoje pristatyta, o prieš metus pardavinėti pradėta sistema GEALAN–KUBUS® atitinka tiek pasyviojo namo, tiek A++ energinio naudingumo klasės pastatų standartus. Kaip žinia, A++ klasės reikalavimus atitinkančius statinius Lietuvoje bus privalu projektuoti ir statyti nuo 2021 metų.

A++ energinės naudingumo klasės objektuose naudotinų langų norminė šilumos perdavimo koeficiento reikšmė Uw turėtų būti 0,7 W/ m²K arba dar mažesnė. Palyginimui – sistemos GEALAN–KUBUS® langų šilumos per davimo koeficientas gali siekti net 0,68 W/m²K. Lietuvos plastikinių langų rinkoje šiuo metu tai yra patys aukščiausi, analogų neturintys parametrai.

Kadangi sistemoje GEALAN–KUBUS® atsisakyta stiklajuosčių, joje gali būti naudojamas tik 48 mm pločio stiklo paketas, kurio tiek šilumos, tiek garso izoliacijos parametrai puikiai tinka didžiumai projektuojamų šiuolaikinių pastatų.

Profilių armuotė taip priderinta prie vidinės profilio geometrijos, kad sistema atitiktų aukščiausius standumo reikalavimus, o statikos parametrai net lenktų esamus. Profilių viduje – pagrindinėje rėmo kameroje naudojama technologija GEALAN–IKD® – specialios putos, kurios pagerina šilumos izoliacijos charakteristikas.

Tuo metu technologija GEALAN-STV® (stik lo paketas, suklijuotas su varčios profiliu) užtikrina papildomą stabilumą, tai yra konstrukcijos statiką, sumažina galimas profilių deformacijas, išsikraipymą – visa tai gali turėti įtakos funkcionalumui, nepriekaištingam lango ar durų varstymui.

Daugiau stiklo, šviesos ir vaizdo

Sistema GEALAN–KUBUS® unikali ne tik aukštais energiniais parametrais, bet ir išsiskiria vizualinėmis ypatybėmis. Palyginti su tradiciniais produktais, GEALAN–KUBUS® profiliai yra daug siauresni, turi vienodą matomo rėmo plotį. Vos 100 mm matoma rėmo dalis ir jame paslėpta varčia leidžia pastatų fasaduose projektuoti faktiškai berėmio stiklo konstrukcijas.

Dėl iš vidaus sutapdintų rėmo ir varčios plokštumų patalpų viduje matoma viena plokštuma, o išorėje – tik rėmas, kurį galima iš dalies ar visiškai uždengti šiltinimo ir fasado apdailos medžiaga, taigi, pastaruoju atveju fasade bus matomas tik stiklas. Tai konstrukcijai suteikia vientisumo, o vienodas 100 mm dydžio varčios ir rėmo bei statramsčio profilių kombinacijų plotis sukuria šiuolaikišką estetišką vaizdą, simetrijos ir harmonijos pojūtį.

Be to, sistema GEALAN–KUBUS® leidžia gaminti maždaug 20 proc. didesnių matmenų vientisas konstrukcijas, nei tai įmanoma su standartinėmis PVC sistemomis, taigi, tai taip pat leidžia užtikrinti mažesnį rėmų plotą ir daugiau stiklo bei šviesos. Nevarstomų GEALAN–KUBUS® langų konstrukcijų matmenys gali siekti iki 6 kv. metrų, kai vienos kraštinės ilgis neviršija 2,8 metro, o varstomų elementų dydžiai gali siekti 2,8 kv. metro su nustatytais apribojimais. Šiuo metu GEALAN jau siekia 7 kv. metrus maksimalaus nevarstomų elementų dydžio.

Visas šis unikalių sistemos ypatumų kompleksas moderniosios architektūros projektuotojams neabejotinai atveria naujų ir netikėtų perspektyvų.

Taip pat verta pastebėti, kad profilis prasčiau izoliuoja šilumą už stiklo paketą, tad fasade uždengus dalį ar visą lango rėmą galima pagerinti jo šilumines charakteristikas. GEALAN–KUBUS® profilių šilumos perdavimo koeficientas Uf yra 0,88 W/m²K, o profilius įleidus į apšiltinimo sluoksnį jų įtaka lango šilumos izoliacijos charakteristikai smarkiai sumažėja.

Kokybiškas produktas – ne prabanga

Dar viena išskirtinė sistemos GEALAN–KUBUS® ypatybė, suteikianti neribotų kūrybinių ir pasirinkimo galimybių, yra spalvoti profiliai. Unikali technologija ACRYLCOLOR suteikia galimybę išgauti spalvą suliejant spalvoto akrilo ir PVC sluoksnius. Toks paviršius yra bemaž dvigubai kietesnis ir daug atsparesnis įvairiems poveikiams už įprastą PVC: nesibraižo, nešerpetoja, nesilupa, neblunka, yra mažiau teplus ir dulkus, jį lengva prižiūrėti.

Technologija ACRYLCOLOR užtikrina turtingą spalvų gamą – galima rinktis iš 9 standartinių spalvų arba bet kokios kitos pageidaujamos spalvos pagal RAL paletę. Iš vidaus rėmą galima laminuoti medienos imitacijos ar vienspalve plėvele.

Sistema GEALAN–KUBUS® dėl savo unikalių novatoriškų ypatybių ir technologinių charakteristikų buvo patentuota ir sulaukė didelio susidomėjimo visoje Europoje. Ši sistema jau sėkmingai taikoma ir Lietuvoje, nors mūsų šalyje ji tapo prieinama tik praėjusiais metais.

Bendrovės GEALAN BALTIC Techninio skyriaus vadovo Laimono Zmejausko teigimu, Lietuvoje šią naujovę pirmieji suskubo išbandyti individualiųjų namų statytojai, tačiau sistema GEALAN–KUBUS® jau sulaukė ir visuomeninės paskirties projektų plėtotojų dėmesio.

„Produktui pasirodžius rinkoje buvo prognozuojama, kad dėl savo išskirtinumo, inovatyvumo, o tai neišvengiamai lemia ir kainą, jis bus aktualesnis privatiems individualiųjų namų statytojams. Tačiau bent jau Vokietijoje, Kroatijoje, kitose Vakarų Europos šalyse matome kiek kitokias tendencijas – sistemą GEALAN–KUBUS® noriai renkasi energiškai efektyvių daugiabu-čių namų statytojai, ir tai sudaro didesniąją visų pirkimų dalį“, – pažymėjo GEALAN BALTIC atstovas.

Daugiau informacijos apie sistemą GEALAN–KUBUS® ir GEALAN langų gamintojus Lietuvoje – www.gealan.lt.

GEALAN-KUBUS® sistemos langai naujame verslo klasės gyvenamųjų namų BAUHAUS komplekse Sankt Peterburge

bauhaus

Kompanija BAU CITY DEVELOPMENT pradėjo įgyvendinti dviejų 25 aukštų verslo klasės gyvenamųjų namų statybos projektą Sankt Peterburge. Pastato langai gaminami iš naujausios GEALAN-KUBUS® profi lių sistemos su unikaliu GEALAN ACRYLCOLOR spalvotu paviršiumi.

Architektūrinis sprendimas jungia griežtas, tiesias, lakoniškas 3-iojo ir 6-ojo dešimtmečių Europos architektūrai būdingas formas ir aukštos kokybės medžiagas. BAUHAUS gyvenamųjų namų komplekse bus 416 verslo klaės apartamentų.

Projekto kūrėjai ir vykdytojai architektūros dirbtuvės „Astragal-Design“ ir architektų biuras „SM-Projekt“. Į naujuosius prabangius namus gyventojai galės įsikelti jau 2018 m. pabaigoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video