Top Baneris

Šįmet ir vėl laukiama idėjų Kauno skulptūriniams akcentams

2017 vasario 28 d.
KAROLIS NEKROŠIUS. Projektas „Transition“.
KAROLIS NEKROŠIUS. Projektas „Transition“.
Pasidalykite straipsniu

Jau antrus metus kauniečiai kviečiami siūlyti idėjas, kaip papuošti jiems svarbias miesto teritorijas. Startuoja Lietuvoje analogų neturintis architektūrinių idėjų konkursas „Kauno akcentai“.

Šiemet idėjas galima teikti pagal tris sritis – skulptūros, dizaino objektų ir šviesos instaliacijų. Konkurso dalyviai savo darbais gali papuošti bet kurią Kauno vietą, svarbiausia, ko tikisi sulaukti organizatoriai – unikalumas, savitumas, originalumas, bendra dermė su aplinka. Projektui įgyvendinti iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto galės būti skiriama net iki 100 proc. projekto išlaidų!

Kiekvienos srities projektus vertins nepriklausoma komisija, kuri ir išrinks konkurso nugalėtojus.

Svarbu žinoti, kad į konkursą „Kauno akcentai“ šįmet bus skelbiami trys kvietimai. Pasibaigus vienam kvietimui, eilės tvarka bus skelbiamas antrasis.

Norintieji kurti skulptūras, kurios viešajai erdvei suteiktų patrauklumo ir individualumo, paraiškas gali teikti iki balandžio 3 dienos. Vėliau idėjas Kauno skulptūriniams akcentams galės teikti menininkais, panorę kurti dizaino objektus, suteiksiančius viešajai erdvei savitumo ir individualumo. Galiausiai savo idėjomis dalysis kuriantieji šviesos instaliacijas ir apšvietimo elementus, išryškinsiančius viešosios erdvės išskirtinumą bei patrauklumą.

Kadangi šiuo metu renkamos paraiškos skulptūroms sukurti ir šios gali pretenduoti „nutūpti“ bet kurioje Kauno vietoje, didžiausią dėmesį menininkai kviečiame atkreipti į šias viešąsias erdves:

Naujamiestis (S. Putvinskio g., Trakų g., Vytauto pr., Kęstučio g., Birštono g., Šv. Gertrūdos g., E. Ožeškienės g.).

Senamiestis (Karaliaus Mindaugo pr., Santakos parke, Šv. Gertrūdos g., Birštono g.).

Idėjas konkursui gali teikti juridiniai ar fiziniai asmenys. Projektui įgyvendinti iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto galės būti skiriama iki 100 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Daugiau informacijos apie konkursą – www.akcentai.kaunas.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video