Top Baneris

Šilumos siurbliai, kurie išmaniai mažina energijos sąnaudas

2023 kovo 19 d.
taupus silumos siurbliai
Pexels.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šilumos siurbliai vis dažniau tampa naujakurių pasirinkimu. Nenuostabu – šilumos siurbliai yra daugiafunkciai – ir šildo, ir ruošia karštą vandenį, ir vėsina kambarius, šildo baseiną. Dauguma Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ gaminamų šilumos siurblių įdiegta išmanioji kainų taikymo „Smart Price Adaption“ (SPA) funkcija. Kadangi energetikos bendrovės per EPEX (Europos elektros biržą) taiko kintamus elektros energijos tarifus, NIBE šilumos siurbliai gali išmaniai reaguoti į šiuos skirtumus ir sumažinti jūsų energijos sąnaudas.

Duomenys apie elektros energijos tarifus gaunami kas valandą ateinančioms 24 valandoms per NIBE „myUplink“ (S serijos šilumos siurbliams) arba „NIBE Uplink“ (F serijos šilumos siurbliams). Paprastai kalbant – jūsų šilumos siurblys intensyviau veikia, kai elektros kaina yra žema, ir mažiau veikia, kai elektros kaina aukšta. Tai leidžia geriausiai išnaudoti kainų svyravimus ir iš karto sumažinti energijos suvartojimo sąnaudas sąskaitoje už energiją.

Kainų informacija naudojant NIBE išmaniąją kainų taikymo funkciją „Smart Price Adaption“

NIBE šilumos siurbliai kainų duomenis gauna per „NordPool“ grupę. „NordPool“ teikia kainų duomenis Europos energijos rinkai EPEX. Lietuvoje NIBE šilumos siurbliai naudoja EPEX kainas, siūlomas per „NordPool“.

Galutinę elektros energijos kainą gali sudaryti kelios dedamosios: faktinė energijos kaina, mokesčiai ir priedai, paskirstymo ir tinklo valdymo sąnaudos. Išmanioji kainų taikymo funkcija „Smart Price Adaption“ reaguoja tik į bazinę energijos kainą. Energijos kainas galima sužinoti prieš 24 valandas.

NIBE šilumos siurbliai gauna kitos dienos energijos kainas ir per ateinančias 24 valandas analizuoja, kaip pigiausiai gauti energiją ir tiekti šilumą.

Šilumos siurblio funkcija – NIBE išmanioji kainų taikymo funkcija „Smart Price Adaption“

NIBE F ir S serijų šilumos siurbliai gali reaguoti į kintančius energijos tarifus. Siurblio meniu galima nustatyti kainų poveikio mastą šilumos siurblio veikimui. Šią funkciją galima naudoti ištraukiamo oro šilumos siurbliams, šilumos siurbliams oras-vanduo ir geoterminiams šilumos siurbliams. Gali būti įjungtos kelios funkcijos, kurios gali turėti įtakos šioms savybėms.
Esant periodams, kai energijos kaina bus maža, įrenginys pakeis parametrus, kurie užtikrins:
• karštesnį vandenį;
• karštesnę / vėsesnę centrinio šildymo sistemą;
• karštesnį baseiną (jeigu yra).
Kada kaina didelė – atitinkamai:
• sustabdo šildymą arba sumažina naudojamą šildymą;
• nustoja gaminti karštą vandenį arba sumažina jo kiekį.

Šilumos siurblio nustatymas – NIBE išmaniojo kainų taikymo funkcija „Smart Price Adaption“

Norint naudoti išmaniąją kainų taikymo funkciją „Smart Price Adaption“ reikia laikytis kelių reikalavimų. Toliau pateikta, kokie yra reikalavimai ir kaip SPA galima įjungti NIBE S ir F serijų siurblių valdikliais.
Išmaniosios kainų taikymo funkcijos „Smart Price Adaption“ naudojimo reikalavimai:
• galiojanti sutartis su energijos tiekėju, kuris siūlo energijos kainas per „NordPool“;
• NIBE F arba S serijos šilumos siurblys, prijungtas prie interneto;
• NIBE šilumos siurblys turi būti užregistruotas aktyvioje „NIBE Uplink“ arba „myUplink“ paskyroje.

NIBE F2040 12

NIBE F2040 šilumos siurblys, galintis veikti su „Smart Price Adaption“ funkcija.

SPA funkcijos nustatymas NIBE S serijos šilumos siurbliams

Įrengę šilumos siurblį užsiregistruokite „myUplink“ (www.myuplink.com). Prijunkite šilumos siurblį prie interneto ir „myUplink“ (5.1 meniu). Meniu 4.2.5 pasirinkite išmaniąją kainų taikymo funkciją „Smart Price Adaption“. Pasirinkite regioną (intervalą), kuriame yra šilumos siurblys, kad gautumėte vietines to regiono kainas. Galiausiai pasirinkite, kokie veiksniai gali turėti poveikio šilumos siurbliui (4.2.5 meniu).

 • Poveikis patalpos šildymo temperatūrai
 • Poveikis karštam vandeniui
 • Poveikis patalpos vėsinimo temperatūrai
 • Poveikis baseinams (jei yra)

SPA funkcijos nustatymas NIBE F serijos šilumos siurbliams

Įrengę šilumos siurblį, užsiregistruokite „NIBE Uplink“ (www.nibeuplink.com). Prijunkite šilumos siurblį prie interneto ir „NIBE Uplink“ (4.1.3.1 meniu). Meniu 4.1.6 pasirinkite išmaniąją kainų taikymo funkciją „Smart Price Adaption“. Pasirinkite regioną (intervalą), kuriame yra šilumos siurblys, kad gautumėte vietines to regiono kainas. Galiausiai pasirinkite, kokie veiksniai gali turėti poveikio šilumos siurbliui (4.1.10 meniu).

 • Poveikis patalpos šildymo temperatūrai
 • Poveikis karštam vandeniui
 • Poveikis patalpos vėsinimo temperatūrai
 • Poveikis baseinams (jei yra)

„myUplink“ – visapusiška išmaniųjų namų platforma, skirta NIBE S serijos šilumos siurbliams
NIBE S serijos šilumos siurbliuose ir valdikliuose integruotas išmanusis valdymas su plačiomis ryšio galimybėmis. Keisdamasis informacija, pavyzdžiui, gauta iš įvairių belaidžių jutiklių iš naujojo „myUplink“ asortimento, energijos skaitiklių arba iš interneto, šilumos siurblys gali užtikrinti norimą komforto lygį su didžiausia įmanoma grąža. 

„NIBE Uplink“ – išmanioji platforma, skirta NIBE F serijos šilumos siurbliams
NIBE F serijos šilumos siurbliuose ir valdikliuose integruotas išmanusis valdymas su plačiomis ryšio galimybėmis. Keisdamasis informacija, pavyzdžiui, gauta iš įvairių belaidžių jutiklių, energijos skaitiklių arba iš interneto, šilumos siurblys gali užtikrinti norimą komforto lygį su didžiausia įmanoma grąža.

nibe silumos siurbliai.
Pexels.com nuotr.

DUK apie išmaniąją kainų taikymo funkciją „Smart Price Adaption“

 1. Kiek galiu sutaupyti pinigų už energiją, naudodamas išmaniąją kainų taikymo funkciją „Smart Price Adaption“?
  SPA gali padėti sutaupyti pinigų esant kintamoms energijos sąnaudoms. Taupymas priklauso nuo pasirinktų nustatymų ir energijos kainų svyravimų biržoje paros bėgyje.
 2. Ar išmanioji kainų taikymo funkcija „Smart Price Adaption“ turi įtakos naudotojo komfortui?
  Ne. Didžiausias prioritetas – išlaikyti komfortą. Šilumos siurblys numatys mažesnius energijos tarifus, tačiau užtikrins, kad būste būtų pasiekta pageidaujama temperatūra ir užtektų pageidaujamos temperatūros karšto vandens.
 3. Kaip sužinoti, ar mano energijos tiekėjas gali pasiūlyti kintamus tarifus pagal „Nordpool“?
  Norint naudotis „Nordpool“ kainomis reikia sudaryti kitą energijos tiekimo sutartį. Gali net tekti keisti energijos tiekimo operatorių, jei jums tiekiantis energiją operatorius netaiko tokio tiekimo plano. Šiuo metu Lietuvoje yra tokių tiekėjų, galinčių tokį planą pasiūlyti. Energijos tiekėjų interneto svetainėse dažnai rašoma apie kintamus energijos tarifus, pagrįstus „Nordpool“ rinkos kainomis.
 4. Ar turiu sukurti ryšį tarp savo energijos tiekėjo ir NIBE?
  Tarp NIBE ir energijos tiekėjo nereikia sukurti ryšio. Kadangi energijos tiekėjas siūlo kainas Lietuvoje remdamasis „Nordpool“ rinka, NIBE programinė įranga ir energijos tiekėjo programinė įranga naudos tą patį duomenų šaltinį. Tai leidžia šilumos siurbliui žinoti, kada energijos kaina yra mažiausia.
 5. Kur rasti dabartines EPEX kainas Nyderlanduose ir Belgijoje?
  EPEX energijos kainas galima gauti per „NordPool“.
 6. Ar norėdamas naudotis išmaniąja kainų taikymo funkcija „Smart Price Adaption“ turiu turėti aukščiausios kokybės ryšio „NIBE Uplink“ arba „myUplink“ prenumeratą?
  Ne. SPA yra standartinė funkcija, kurią galima naudoti su visais NIBE F ir S serijos šilumos siurbliais. Reikia tik turėti omenyje, kad dingus internetiniam ryšiui ši funkcija neveiks, todėl geresnis variantas gali būti aukščiausios kokybės ryšio užtikrinimas.
 7. Kokios spartos interneto ryšio reikia „myUplink“ / „NIBE Uplink“?
  Naudojant „myUplink“ arba „NIBE Uplink“ nėra jokių reikalavimų dėl ryšio spartos. Tačiau rekomenduojama naudoti nepertraukiamą, stabilų interneto ryšį.
 8. Kaip prijungti šilumos siurblį oras-vanduo prie interneto ir „NIBE Uplink“ / „myUplink“?
  NIBE šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti prijungti prie interneto per SMO (S) valdiklį arba sukomplektuotą vidinį įrenginį, pavyzdžiui, VVM (S). F serijos valdiklių atveju šis valdiklis turi būti prijungtas interneto kabeliu. S serijos valdiklius galima prijungti kabeliu arba belaidžiu ryšiu.
  Vaizdo instrukcijas, kaip prijungti šilumos siurblį prie interneto ir prie „NIBE Uplink“ arba „myUplink“ galite rasti „Youtube“ kanale.

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video