Top Baneris

Šilumos siurbliai – komfortiškas mikroklimatas

2022 sausio 4 d.
Samsung climate
Gamintojo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šilumos siurbliai oras–vanduo tampa vienu populiariausių naujų individualių namų šilumos šaltinių, kurį trumpai apibūdinti galima taip: viskas viename, visiems metų laikams. Šie siurbliai kuria namų mikroklimatą – ne tik šildo, ruošia karštą vandenį, bet ir, jei reikia, vėsina patalpas. Toks sprendimas įvairiomis sąlygomis užtikrina komfortišką mikroklimatą. Šilumos siurbliai skirti tiek naujos statybos pastatams, tiek renovacijos projektams, kai į namų šildymo sistemą tiekiamas šilumos siurbliams pritaikytas termofikatas.

Logiškas pasirinkimas

Šilumos siurbliai oras–vanduo yra viena perspektyviausių ateities šildymo krypčių. Šis ekologiškesnis, tvaresnis, efektyvesnis ir sparčiai populiarėjantis šildymo variantas glaudžiai susijęs su atsinaujinančių šaltinių energetika – jei šilumos siurbliui reikalingą elektrą gamina atsinaujinantys šaltiniai, jis neteršia aplinkos. Įvertinus kylančias energijos kainas, ES sprendimą atsisakyti aplinką teršiančio iškastinio kuro, siekį naudoti tik žaliąją energiją, tampa aišku, kad šilumos siurblio pasirinkimas visomis prasmėmis yra patrauklus sprendimas.

„Samsung“ marketingo ir tiekimo specialistas Tadas Skiparis sako, kad šilumos siurbliai oras–vanduo ne tik ekonomiški ir efektyvūs, bet ir nesudėtingai įrengiami. „Jei nėra specifinių montavimo užduočių, geras specialistas šilumos siurblį sumontuoja per dieną. Nereikia gręžinių, kaip geoterminio šildymo atveju, montuojami du blokai: vidinis ir lauko, kuriuos skiria namo siena. Jei vidinis blokas turi integruotą karšto vandens ruošimo sistemą (patogiausias ir dažniausiai pasirenkamas variantas), šilumos mazgas yra vientisas, estetiškas, nereikia atskiro boilerio, su šildymo sistema jį jungiančio vamzdyno. Siekiame, kad vartotojui viskas būtų kuo aiškiau, paprasčiau, kad šildymo sistema būtų kompaktiška ir estetiška“, –
pasakoja T. Skiparis.

Pasirinkus šilumos siurblį verta pagalvoti apie autonominį elektros šaltinį – saulės jėgainę, kurią sujungę su šilumos siurbliu turėsime itin ekologišką šildymo sistemą. Toks sprendimas padeda sumažinti šilumos bei karšto vandens gamybos kaštus.

Nuolat tobulinamos technologijos

„Mūsų klimatas keičiasi, jis nėra toks atšiaurus, koks buvo anksčiau, ir šilumos siurbliams toks klimatas nebaisus. Kai už lango stipriai šąla, siurblių efektyvumas krinta, bet skeptikai, teigiantys, kad jau prie -15 Cº jie neveiks, klysta ir klaidina kitus. Šilumos siurbliai – moderni įranga, ši technologija nuolat tobulinama, adaptuojama ekstremalesnėms sąlygoms. „Samsung“ šilumos siurbliai be problemų šildo patalpas ir vandenį, kai lauke temperatūra nukrinta iki -25 Cº“, – apie šilumos siurblių tinkamumą šaltesniam klimatui sako T. Skiparis.

Reikia įvertinti, kad siurblys ne tik šildo – vasarą grindinio šildymo sistemai jis gali ruošti šaltą vandenį vėsinimui. Į grindinį vėsinimą vis dar žiūrima nepatikliai, bet kas išbando, supranta, kad šiltuoju periodu jis sukuria malonų mikroklimatą.

Pagrindinis namų mazgas

Naujos kartos A+++ energinės klasės „Samsung ClimateHub“ šilumos siurbliai oras–vanduo užtikrina tobulą namų mikroklimatą. Jie pasižymi išmaniu, patogiu ir intuityviu valdymu, tyliu veikimu, turi integruotą 200/260 l talpą karštam vandeniui ruošti, vėsinimo funkciją, parengti sujungti su saulės jėgaine. „Samsung“ siurblių patikimumą gerai nusako jiems suteikiama 5 metų garantija.

„Įrengiant šilumos siurblį, didelę reikšmę turi montavimas – šį darbą turi atlikti profesionalai. Šilumos siurblys veikia patikimai ir efektyviai, kai jį montuoja šioje srityje besispecializuojančios įmonės. Tai etapas, kai reikia galvoti ne apie taupymą, o apie kokybę“, – pabrėžia specialistas

Samsung Climate Solutions black 2r 300x68 1

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video