Top Baneris

Šildomosios grindys: kaip savęs neapriboti?

2018 gegužės 4 d.
Šildomosios grindys
„Geros grindys“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Mažesnės šilumos energijos sąnaudos, tolygus šilumos pasiskirstymas, sveikesnė aplinka – tokius šildomųjų grindų pranašumus įvardija specialistai, sykiu patvirtina, kad ant šildomųjų grindų tinka įvairiausios grindų dangos. Daug svarbiau, kaip šildomosios grindys bus įrengtos: nuo to priklauso galutinis rezultatas, estetinis vaizdas ir komfortas.

Požiūriui pakeisti reikia laiko

Gyvenamosios aplinkos kokybei keliami reikalavimai keičia požiūrį į interjero sprendimus. Pavyzdžiui, įsirengus šildomąsias grindis, jau seniai nebepakanka vien tik plytelių.

Architektus dažnai pasiekia panašus klausimas: „Ar visos grindų dangos tinkamos naudoti ant šildomųjų grindų?“ Netgi ne pirmą dešimtmetį ant šildomųjų grindų klojamų parketlenčių pavyzdys arba pusšimtį metų kaupta skandinavų patirtis ne visais atvejais pakankamas argumentas, kad kone visos populiarios grindų dangos – parketlentės, laminuotos, vinilo ar net kamštinės – tinkamos naudoti ant šildomųjų grindų.

Prekybos tinklo „Geros grindys“ specialistai taip pat neretai užsiima šviečiamąja veikla, konsultuodami potencialius klientus, kaip tinkamai pasirinkti grindų dangą, į ką svarbu atkreipti dėmesį jas įsirengiant ant šildomųjų grindų.

Viena vertus, kol parketas ar laminatas nenuklojo šildomųjų grindų, labai svarbu įvertinti, ar būsimos grindų sistemos varža neviršys optimalaus šiluminės varžos koeficiento 0,15 m²K/W. Visą reikiamą informaciją pateikia gamintojai, ją gali suteikti pardavėjai, galiausiai varžos koeficientą nesunkiai galima apsiskaičiuoti patiems.

Kaip tą padaryti? Optimalus šiluminės varžos koeficientas skaičiuojamas sumuojant kiekvieno grindų sistemos sluoksnio varžą. Tarkime, jei ant grindų pakloto klojamos laminuotos grindys ar parketlentės, svarbu susumuoti jųdviejų varžas.

Problema – įrengimo klaidos

„Geros grindys“ nuotr.Antra vertus, labai svarbu, kad šildomųjų grindų paviršiaus temperatūra neviršytų gamintojų nurodytų verčių. Paprastai riba siekia 26–29 °C, priklausomai nuo dangos. Optimali, komfortiška grindų paviršiaus temperatūra yra apie 23–24 °C.

Bendrovės „Geros grindys“ rinkodaros vadovas Andrius Jasiulionis patvirtina – įrengiant pagrindą grindų dangai labai svarbus šeimininkiškas požiūris: privalu laikytis šildymo sistemos įrengimo ir pagrindo įrengimo instrukcijų. To visiškai pakanka sėkmingam įvairių dangų įrengimui ant šildomo pagrindo.

„Geros grindys“ Specialistai praktikoje neretai susiduria su atvejais, kai įsirengę grindis pirkėjai grįžta pas specialistus aiškintis priežasčių, kodėl grindų danga pleišėja, atsiranda tarpų ir pan. Absoliuti dauguma tokių atvejų – netinkamai įrengta šildymo sistema arba atsainiai paruoštas pagrindas grindų dangai.

Mitus paneigia faktai

Planuojančius įsirengti šildomąsias grindis žmones dažnai pasiekia įvairūs mitai apie esą patalpose kilsiančias dulkes ar kad šis šildymo būdas netinkamas miegamuosiuose ir vaikų kambariuose. Tyrimai, analizuojantys oro kokybę būstuose, rodo, kad būtent radiatoriai, konvektoriai ar orinis šildymas – potencialus kylančių dulkių šaltinis.

Šildant grindis šiluma perduodama 50 proc. spinduliavimo būdu (priklauso nuo šildymo ploto ir atstumo iki jo – visas grindų paviršius ir žmogus būna tiesioginiame kontakte) ir 50 proc. konvekcijos būdu (temperatūrų skirtumas tarp šildomo paviršiaus ir oro).

Bandymais nustatyta, kad optimali grindų temperatūra yra 24 °C – žmogus jaus diskomfortą, kai grindys bus per šaltos (< 19 °C) arba per karštos (>26 °C). Maksimali grindų temperatūra (29 °C) jas šildant leidžiama tik atskirais atvejais, kai reikia dengti didelius šilumos nuostolius (<100 W/m²), ir palyginti trumpą laiką (kai lauke yra kritinės temperatūros). Teisingai planuojant, įrengiant arba eksploatuojant grindų šildymo sistemą, grindyse paprastai yra 22–26 °C, taigi, temperatūrų skirtumas tarp šildomo paviršiaus ir patalpos oro susidaro 2–6 °C – dulkėms kilti tai per mažas skirtumas.

Be to, jei, įrengus šildomąsias grindis, kauptųsi dulkių, toks šildymo būdas nebūtų rekomenduojamas ligoninėse, ugdymo įstaigose. Galiausiai grindų dangos ir pačios savaime kaupia dulkes, o šiuo atveju labai svarbu, kad jų paviršiuje nesiveistų pelėsio erkutės. Šių sumažėja, jei grindys sausos. Taigi, eksploatuojant šildomąsias grindis, kaupiasi mažiau dulkių, pelėsio erkučių, jis efektyvesnis dėl pakankamos, dviem laipsniais mažesnės temperatūros. Įsirengiantiems būstą žmonėms patrauklu ir tai, kad erdvėse nematyti radiatorių, apribojančių baldų sustatymą.

Interjero projektuotojui – daugiau laisvės

Interjero projektuotojui galimybė atsisakyti radiatorių gerokai palengvina darbą: leidžia numatyti pastatomų, nestacionarių baldų, detalių išdėstymą, kur kas estetiškiau sprendžiamas langų uždengimas užuolaidomis, žaliuzėmis ar kitais elementais. Jei langai vitrininiai, tuomet erdvė praplečiama net vizualiai.

Architektai pabrėžia, kad dėl grindų šildymo sistemos ar grindyse paslėptų kolektorių estetiškiau atrodo ir pastato fasadas. Pirma, fasade nematomi įprastai balti inžineriniai įrenginiai. Antra, neerzina suprojektuotas išraiškingas fasadas su vitrininiais langais, dominuojančiais tamsesniais fasado apdailos, langų rėmų sprendiniais ir su pro langus šviečiančiais baltais radiatoriais.

Taigi, namuose, kuriuose kokybiškai įrengtas grindų šildymas, nebus dulkių, alergenų, nereikės jaudintis dėl pleišėjančios grindų dangos, didelių šildymo sąnaudų. Mainais gausite patogesnį gyvenimą ir komfortą.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video