Top Baneris

Sienų paruošimas dažymui: kokių priemonių prireiks?

2023 vasario 20 d.
sienu paruosimas dazymui
Pasidalykite straipsniu

Dažymas vis dar yra populiarus pasirinkimas svarstant apie sienų apdailą. Tokiu būdu pakankamai greitai galime atnaujinti patalpos interjerą ir suteikti jam daugiau gyvybingumo. Be to, tokius darbus galima atlikti ir patiems. Visgi, prieš pradedant dažyti, reikia tinkamai paruošti sienas – tam prireiks ir tam tikrų žinių, ir atitinkamų priemonių. Kaip atliekamas sienų paruošimas dažymui ir kaip reikia pasirengti šiam darbui?

Paruoškite kambarį dažymui

Prieš pradedant darbams ruošti sienas, reikia dėmesio paskirti ir pačiam kambariui. Jei jis jau yra gyvenamas, turėtumėte pasirūpinti jame esančiais daiktais. Geriausia juos būtų išnešti, tačiau jeigu kai kurie baldai yra pernelyg sunkūs, sustumkite juos į centrą ir uždenkite apsaugine plėvele – tai pirmasis jūsų pirkinys. Specialią plėvelę reikėtų naudoti ir grindims, bet šiuo atveju galite pakloti laikraščius – jie nebus slidūs. Dažnai pasitelkiama ir apsauginė dažymo juostelė, kuri klijuojama prie šviestuvų, jungiklių, rankenų, grindjuosčių, langų ir kitų panašių vietų, siekiant jas apsaugoti nuo dažų ar kitų naudojamų priemonių. Tuomet beliks gerai nuvalyti sienas: pašalinkite nuo jų voratinklius, dulkes ir visus kitus nešvarumus.

Užglaistykite sienų nelygumus

Reikėtų nepamiršti, kad dažai nemaskuoja sienų nelygumų – priešingai, dažniausiai tokios deformacijos tik dar labiau išryškėja. Jeigu pastebite nedidelius tarpelius ant paviršiaus, jums pravers glaistai: reikėtų rinktis lengvas, smulkesnės tekstūros priemones. Tepkite specialiomis glaistyklėmis, kurias jums taip pat reikės įsigyti. Tokių įrankių dydį reikėtų rinktis atsižvelgiant į visą paviršiaus plotą ir nelygumų laipsnį. Dažniausiai sienas glaistyti reikia kelis kartus, pagrindą padengiant tolygiai. Tikėtina, kad bus reikalingi bent jau du sluoksniai, kadangi džiūvimo metu šios priemonės susitraukia ir rezultatai po pirmųjų potėpių gali nedžiuginti. Tačiau, priklausomai nuo sienos nelygumo, gali prireikti net ir 4 sluoksnių – jei paviršiuje netrūksta tarpelių, pasiruoškite padirbėti.

Nušlifuokite sienas

Kai glaistas išdžiūsta, nuo sienų reikia pašalinti iškilimus, pūkelius ir kitas šiukšles – tai reiškia, kad paviršius turi būti nušlifuojamas. Šiam tikslui galima naudoti švitrinį tinklelį, popierių, kempinėlę ar trintuvę. Reikėtų turėti omenyje, kad šio proceso metu išsiskiria daug dulkių – jei nenorite, kad jos patektų į kvėpavimo takus, užsidėkite apsauginę kaukę. Jei buvo naudotas lengvojo tipo glaistas, šlifuojant gali prireikti ir apsauginių akinių.

Dulkės bus pavojingos ne tik jums, bet ir pačioms sienoms. Tam, kad išvengtumėte jų nusėdimo ant paviršiaus, jas nuo sienų reikėtų nuvalyti drėgna kempine. Tiesa, ją reikėtų nuolat nusausinti, kadangi priešingu atveju išplausite ir dalį glaisto. Jūsų tikslas – surinkti susikaupusias dulkes, tad persistengti nereikėtų.

Ištepkite sienas gruntu

Paskutinis paruošiamasis etapas yra sienos gruntavimas. Šie produktai yra skirti tam, kad užtikrintų geresnį dažų prikibimą, tad tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip stipriai jie veikia galutinę darbų kokybę. Sienas gruntuoti galima voleliu arba teptuku, bet kur kas daugiau dėmesio reikės paskirti renkantis patį gruntą. Jie gali būti skirtingų tipų: pavyzdžiui, kai kurie pagerina ir suvienodina sienos įgeriamumą, antri sutvirtina viršutinį jos sluoksnį. Kitos priemonės gali būti derinamos tik su atitinkamų tipų dažais, tad renkantis pravartu susipažinti su konkretaus produkto savybėmis. El. parduotuvėje Pigu.lt gruntai nustebins plačia pasirinkimo įvairove, tad tikrai surasite tinkamą produktą.

Atsižvelgę į šiuos žingsnius, galėsite susidaryti būsimų pirkinių sąrašą ir tinkamai pasiruošti sienų dažymui. Pasiruošimo darbai tikrai nebus sudėtingi – svarbiausia visus juos atlikti tikslingai.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video