Top Baneris

Šiemet šalyje žvyrkelių sumažės 600 kilometrų

2017 birželio 22 d.
LAKD nuotr.
LAKD nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Susisiekimo ministerijos iniciatyva šiemet numatoma išasfaltuoti apie 600 kilometrų šalies žvyrkelių. Tai bus ilgiausia kada nors Lietuvoje per vienerius metus išasfaltuota kelių su žvyro danga dalis. Vyriausybės patvirtintoje Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo 2017 m. sąmatoje asfaltavimo darbams taip pat skirta didžiausia iki šiol pinigų suma – daugiau kaip 83 mln. 266 tūkst. eurų.

Nors žvyrkelių programos įgyvendinimui teikiama pirmenybė, nes tai susiję su žmonių gyvenimo kokybės šalies regionuose gerinimu, taip pat transporto eksploatavimo ir kelių priežiūros išlaidų mažinimu, gyventojai neretai nerimauja, ar spės kelininkai baigti darbus iki žiemos, ar išvis tie darbai bus atliekami?

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Projektų įgyvendinimo ir techninės priežiūros skyrius patvirtino, kad visi 2017 m. numatyti darbai vyksta pagal patvirtintą LAKD programą ir bus baigti laiku, t. y. šių metų rudenį. Jau netrukus ketinama atnaujinti žvyrkelių asfaltavimo darbų atlikimo grafikus, tuomet bus galima dar aiškiau ir tiksliau pasakyti, kada ir kur vyks darbai, kada jie bus baigti.

Beje, pernai liko nepanaudota 33 mln. 266 tūkst. eurų, o planuoti darbai neatlikti, nes užsitęsė žvyrkelių atrinkimo, derinimo ir viešųjų pirkimų procedūros, sutrukdė kilę teisminiai ginčai. Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui, kad pagal esamą teisinį reglamentavimą šiuos asignavimus būtų tikslinga numatyti KPPP finansavimo lėšų naudojimo 2017 m. sąmatoje, todėl šios lėšos bus panaudotos šiemet.

LAKD inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video