Siekiantiesiems užtikrintos karjeros – modernios statybos inžinerijos studijos

2014 liepos 20 d.

Statybos inžinierius yra aukštos kvalifikacijos specialistas, visada turėsiantis nuolatinį darbą ir gerą atlyginimą. Tapti statybos inžinieriumi galima baigus ketverių metų trukmės bakalauro studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) ir įgijus statybos inžinerijos arba statybų technologijų bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Toliau tobulėti galima statybos inžinerijos magistrantūroje.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse, patekęs į QS pasaulio universitetų 2012–2013 metų reitingą. Tarptautinio universitetų reitingo „2013–2014 QS World University Rankings” duomenimis, VGTU patenka tarp 4 proc. geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Neseniai VGTU gavo šešerių metų trukmės tarptautinę akreditaciją. Šis institucijos įvertinimas rodo aukštą mokslo ir studijų kokybę universitete.

Pažymėtina, kad VGTU Statybos fakultetas turi labai didelį dėstytojų potencialą ir puikią materialinę europinio lygio bazę. Vertinant mokslo produkciją, profesorių ir docentų kvalifikaciją, jų procentinę sudėtį, VGTU Statybos fakultetas tarp analogiškų fakultetų pirmauja. Ir ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Pagal pripažintų mokslo publikacijų skaičių jis apie pusantro karto lenkia Kauno, Rygos ir Talino technologijos universitetų Statybos fakultetus kartu paėmus. VGTU Statybos fakultete dirba net trys Lietuvos mokslo akademijos tikrieji nariai. Turima laboratorinė įranga yra viena moderniausių Europoje.

Būsimieji statybos inžinerijos ir statybų technologijų bakalaurai VGTU Statybos fakultete studijuoja pagal kelias studijų programas.

Būsimieji „Statybos inžinerijos“ studijų programos absolventai, statinių konstrukcijų projektuotojai ar pastatų statybos projektų vadovai išsamiai išstudijuoja statybinę mechaniką, pastatų ir konstrukcijų projektavimą bei konstravimą. Įdomu, kad šioje studijų programoje nuo 1992 metų visus dalykus nuo pirmojo iki paskutinio kurso galima studijuoti anglų kalba kartu su fakultete besimokančiais užsieniečiais. Tai suteikia galimybę geriau pasirengti studijuoti užsienyje ir praverčia vėliau, jau dirbant.

Siekiantieji būti unikalių statinių, tokių kaip tiltai, viadukai, bokštai, stiebai, talpyklos, projektuotojais, statytojais renkasi „Tiltų ir statinių inžinerijos“ studijų programą. Jos studijose daug dėmesio skiriama minėtų specialiųjų statinių konstravimui, statinės ir dinaminės elgsenos analizei, projektavimui bei statybai. Šios programos absolventai dirba ne tik specializuotose tiltų, aukštybinių statinių projektavimo, statybos įmonėse, bet ir pripažintose Lietuvos statybos organizacijose statytojais, projektuotojais, priežiūros vadovais, ekspertais.

Išmokę naudotis šiuolaikinėmis kompiuterinėmis Europoje ir pasaulyje taikomomis statinių modeliavimo bei projektavimo programomis, pasisėmę būtinų įvairių statinių projektavimo ir statybos organizavimo žinių, absolventai turi galimybių įsidarbinti Lietuvos bei užsienio šalių tiltų, specialiųjų statinių, pastatų projektavimo ir statybos firmose.

Jaunuoliai, turintys verslininko gyslelę, gali rinktis „Statybos technologijų ir valdymo“ studijų programą. Bakalaurai, sėkmingai baigę šios programos studijas, gali pradėti praktinę veiklą statybos organizacijose, firmose kaip vadybininkai, ekonomistai, statybviečių meistrai, darbų vadovai (vykdytojai). Įgytos žinios leidžia dalyvauti rengiant technologinius sprendimus, projektus, dirbti kartu su užsakovais organizuojant ar prižiūrint statybas, o daugeliui absolventų – ir pradėti savo verslą statybų rinkoje.

Meniškos prigimties jaunuoliams, norintiems perprasti statinių architektūros ir konstrukcijų modeliavimo meną, siūloma „Architektūros inžinerijos“ studijų programa.

Ambicingam jaunimui, besidominčiam nekilnojamojo turto plėtros projektais, finansais ir investicijomis, rekomenduojama rinktis „Nekilnojamojo turto vadybos“ programą.

Gaisrinė sauga – unikali studijų programa, skirta drąsiems, stipriems ir ištvermingiems jaunuoliams. Gaisrinės saugos specialistų rūpestis – žmonių gyvybės, sveikatos ir visų nuosavybės formų turto apsauga nuo gaisro, avarijų, stichinių nelaimių padarinių likvidavimas. Šių specialistų rengimas ir įdarbinimas yra valstybės prioritetas, o tai garantuoja, kad toks specialistas visada gaus nuolatinį darbą.

Nuo 2014 metų Statybos fakultetas siūlo naują programą – „Pastatų inžinerinį valdymą“. Ji skirta jaunuoliams, norintiems perprasti pastatų sandarą, konstrukcijas, pagrindines inžinerines sistemas ir jų valdymo subtilybes. Absolventas taps profesionaliu pastatų priežiūros specialistu ir galės dirbti pastatų administravimo įmonėse, savivaldybėse, statybos bendrovėse. Baigę studijų programą absolventai gebės atnaujinti pastatus suteikdami jiems naują kokybę įvertinę energetinio naudingumo charakteristikas.

    Komentarai