Top Baneris

Siekiama paspartinti tilto per Nevėžį tvarkymo darbus (2)

2023 vasario 4 d.
20230131916A0513
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Penktadienį AB Lietuvos automobilių kelių direkcijoje įvyko susitikimas su projektuotojais dėl terminų pagreitinimo projektuojant tiltą per Nevėžį Kėdainiuose (valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,339 km), kurio sija šią savaitę įgriuvo į upę, ir veiksmų plano sprendžiant susiklosčiusią situaciją. Sutarta, kad projektuotojai kitą savaitę pateiks galimus terminus ir veiksmus, teigiama pranešime spaudai. Šiuo metu svarstomos visos galimos alternatyvos, kad būtų galima tilto tvarkymo darbus pradėti kaip įmanoma anksčiau.

Kelių direkcija inicijavo padarinių pašalinimo darbus. Tik po to, kai bus pašalinti įvykio padariniai ir įvertinta tilto būklė, bus galima vertinti ar tiltas tinkamas tolesnei eksploatacijai ir kokia apimtimi.

Kelių direkcija kreipėsi į Kėdainių r. savivaldybę su prašymu apriboti eismą upe (vietinės reikšmės vandens kelias), įrengti ženklus ir informuoti visuomenę. Taip pat jau kreiptasi į policiją dėl galimai padarytų administracinių nusižengimų valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,3 km esančiam tiltui.

Šiuo metu dėl minėto tilto per Nevėžį pažeidimo eismas kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva. Šiame kelyje esančiu tiltu (30,889 km)  galima saugiai naudotis be apribojimų.

Kelių direkcija taip pat ieško būdų, kaip paspartinti darbus tvarkant tiltą, esantį Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai 5,151 km. Kitos savaitės pradžioje su rangovu bus aptartos galimybės, kaip būtų galima paspartinti ir šiuos darbus.

Šiuo metu valstybinės reikšmės keliuose yra 1538 tiltai, viadukai, estakados, tuneliai. Visų valstybinės reikšmės kelių tinkle esančių tiltų ir viadukų apžiūra yra atliekama kasmet teisės aktų nustatyta tvarka. Atliekant apžiūrą yra vertinama pakloto elementų būklė, perdangos ir atramų konstrukcijų būklė bei prietilčių elementų būklė.

Per 2022 m. sutvarkyta 41 tiltų ir viadukų esančių valstybinės reikšmės kelių tinkle. Jų sutvarkymas 2022 m. kainavo apie 25 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Įspūdis

  2023-02-05, 17:27  

  Susidaro įspūdis, kad Lietuvos biudžete yra pinigų naujai LRT būstinei, ministerijų miesteliui statyti, Inovacijų ministrė berods kalbėjo apie skrydžius į kosmosą,o štai griūvantiems tiltams regionuose remontuoti pinigų vis trūksta?

 • TTT

  2023-02-05, 6:27  

  kai buvau Kėdainiuose , tai pasirodė , kad ten centras, senamiestis įdomus , kažkada buvo gerai atrestauruotas , tačiau jau matosi , kad tai buvo senokai . Kėdainiam ir vėl reikia renovacijos.
  Uspaskichas aiškiai užsisedėjo Briuselyje, pamiršo Kėdainius .

Rekomenduojami video