Top Baneris

Sidnėjuje – tvarus dangoraižis „iš antrų rankų“

2023 sausio 6 d.
tvari statybaTik SA
Pasidalykite straipsniu

Objektas: dangoraižis

Vieta: Sidnėjus (Australija)

Architektai: „3xn“, BVN ir „AMP Capital“ 

Plotas: 90 tūkst. kv. m

Metai: 2022

Dangoraižiai gali būti tvarūs, įsitikinę 216 metrų aukščio „Quay Quarter Tower“ objekto projektuotojai. Australijoje, Sidnėjuje iškilęs dangoraižis pastatytas ant keleto dešimtmečių senumo dangoraižio griaučių.

Pastatyti naują prireikė kone dešimtmečio, bet buvo verta. Išlaikyta du trečdaliai sijų, kolonų ir grindų plokščių bei 95 proc. pradinės 1976 m. pastato šerdies. Tai leido išvengti 7500 tonų CO2 išmetimo, palyginti su tuo, kokia būtų tarša, jei pastatas būtų nugriautas ir konstruojamas naujai.

Per 2018–2021 m. vykusią dangoraižio rekonstrukciją padidintas pastato aukštis, modernizuota visa bokšto forma bei dizainas.

Nuo technologijų, įskaitant belaides ir išmaniąsias sistemas, iki daugybės lanksčių erdvių, leidžiančių darbo vietai prisitaikyti prie konrekčių darbuotojų poreikių, „Quay Quarter Tower“ buvo apgalvotai suprojektuotas siekiant maksimaliai padidinti verslo našumą ir potencialą.

Sidnėjuje iškilęs pastatas įvertintas „International High-Rise Award“. Šis tarptautinis apdovanojimas skiriamas architektūrinio dizaino srityje už gebėjimą sujungti „pavyzdinį tvarumą, išorinę formą ir kokybišką vidaus erdvę, kartu atsižvelgiant į socialinius aspektus, kuriant modelio dizainą“. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video