Top Baneris

Šiaurės miestelio šlaite atsiras unikali laisvalaikio erdvė

2020 gruodžio 9 d.
Zukausko viesoji erdve 7
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Žalią šlaitą sostinės Šiaurės miestelyje, tarp S. Žukausko, Žirmūnų ir Minties gatvių, įprastai naudotą tik trumpinant kelią į centro pusę, Vilniaus miesto savivaldybė siūlo paversti patrauklia erdve laisvalaikiui arti namų. Vilniečiams netrukus bus pristatyti projektiniai pasiūlymai – kaip galima būtų sutvarkyti ir pritaikyti 1,4 ha erdvę.

Šiuo metu Šiaurės miestelio gyventojai neturi pakankamai aktyvaus laisvalaikio erdvių ar galimybės popietę praleisti medžių apsuptyje. Dažniausiai laisvalaikio pasivaikščiojimams jie renkasi pėsčiųjų ir dviračių taką palei Nerį arba Tuskulėnų rimties parką.

Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ architektų projektuojama teritorija išskirtinė dėl staigaus reljefo peraukštėjimo ir želdinių įvairovės – čia auga ir lapuočiai, ir spygliuočiai. Daugelio medžių  būklė įvertinta kaip gera, todėl planuojamos erdvės ir takai projektuojami pagarbiai atsižvelgiant į medžių išsidėstymą ir maksimaliai juos išsaugant. Šalinami bus tik seni nuvirtę arba nudžiūvę medžiai – tokių specialistai suskaičiavo 11-a (10 pušų ir vienas uosis).

Atsižvelgiant į išraiškingą reljefą ir esamus želdinius, nuspręsta teritoriją skirstyti į tris zonas: vakarinė teritorijos zona skiriama aktyviam laisvalaikiui, rytinė – pasyviam, o vidurinę teritorijos dalį, dėl itin stataus, taigi sunkiai veikloms pritaikomo reljefo, siūloma formuoti kaip natūralios gamtos zoną.

Aktyvaus laisvalaikio zonoje projektuojama paauglių sporto ir žaidimų aikštelė, pusinė krepšinio aikštelė ir vaikų žaidimo aikštelė. Leidžiantis šlaitu žemiau, medžių pavėsyje, architektai rado vietos papildomoms vaikų žaidimų erdvėms su mediniais įrenginiais.

Zukausko viesoji erdve 8 1024x576 1
Zukausko viesoji erdve 5 1024x576 1

Vakarinėje teritorijos dalyje iš S. Žukausko į Minties gatvę gyventojai galės patekti projektuojamais laiptais su apšvietimu bei taku neįgaliesiems. Vidurinėje – natūralios gamtos zonoje – bus sukurta erdvė pasivaikščiojimams. Pėsčiųjų takai projektuojami pagal šiuo metu pramintus takelius, sukuriant galimybę patogiau judėti skirtingomis kryptimis. Tarp medžių besidriekiantį taką siūloma palikti kuo natūralesnį – planuojama naudoti skaldos su rišikliu dangą, o statesnėse vietose įrengti laiptus.

Rytinėje teritorijos dalyje, kurioje vyrauja pušys, siūloma erdvė, skirta pasyviam poilsiui. Čia galima būtų ilsėtis projektuojamuose hamakuose, pasėdėti ant suoliukų, pasisupti sūpynėse.

Taip pat planuojamas meninis akcentas, šalia kurio gyventojai galėtų organizuoti susirinkimus ar minėti šventes. Tikimasi, kad sutvarkyta erdvė suteiks naujas galimybes burtis bendruomenėms, o šlaito viršuje projektuojamas takas su apžvalgos aikštele atvers naujus vaizdus į  Vilnių: vaizdingą Antakalnį, Vilniaus Išganytojo bažnyčios bokštus ir Pavilnio regioninio parko miškus.

„Vilniaus plano“ architektų projektiniai pasiūlymai viešai bus pristatomi gruodžio 22 d. 17 val. per nuotolinę transliaciją (https://cutt.ly/vp-viesinimas).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video