Top Baneris

Šiaulių Prisikėlimo aikštės rekonstrukcijos techninis projektas sulaukė kritikos

2016 gruodžio 29 d.
Šiaulių savivaldybės nuotr.
Šiaulių savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiaulių miesto savivaldybė šiomis dienomis Centrinei projektų valdymo agentūrai (CPVA) pateiks Prisikėlimo aikštės rekonstrukcijos projekto paraišką. Jei prie paraiškos būtų pridėtas ir leidimas statybai, CPVA galėtų skirti projektui papildomų lėšų.

Problema yra tai, kad gruodžio 13 dieną Prisikėlimo aikštės techninį projektą vertinę ekspertai pateikė neigiamą išvadą ir nurodė projektą taisyti iš esmės. Iškilo ir dar viena problema – projekte nurodytų darbų kaina gerokai lenkia rekonstrukcijai numatytą 6 mln. eurų sumą. Savivaldybės vadovai teigia, kad situacija darosi įtempta.

Miesto valdžios atstovai ir Priskėlimo aikštės atnaujinimo projekto kuratoriai spaudos konferencijoje pristatė ne itin optimistinę projekto situaciją. Techninio projekto rengimas užtruko kiek ilgiau, nei planuota, todėl su Centrinei projektų valdymo agentūrai teikiama paraiška vargu ar bus spėta pateikti ir leidimą statybos darbams. Bent teoriškai įmanoma tai taptų tuo atveju, jei leidimą būtų galima pateikti paraiškos vertinimo pabaigoje. Paraiška, kuri bus parengta paskutinėmis gruodžio dienomis, gali būti vertinama iki kelių mėnesių.

Pateiktas statybos leidimas leistų projektui gauti paskatinimą – apie 150 tūkstančių eurų sumą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video